Для того, щоб підвищити свої шанси на отримання вакантної посади і більш повно розповісти про власну кандидатуру, складається спеціальний супровідний лист до резюме. Він дозволяє в більш вільній формі представити свої унікальні здібності, і дає ряд переваг.

Супровідні листи читають перед аналізом самого резюме, тому вони відіграють головну роль в трактуванні та сприйнятті подальшої інформації. Лист неодмінно має бути складено грамотно, тоді він правильно налаштує до себе роботодавця і відверне від критичного сприйняття. Невдалий супровідний лист - привід відправити у сміттєву корзину навіть ідеальне резюме: досить велика кількість роботодавців відмовлялися від співбесіди з кандидатом через некоректний супровідний лист.

Супровідний лист має містити чітку структуру:

- привітання;

- основну частину;

- прощання.

Правила написання супровідних листів:

1. Супровідний лист повинен читатися за 10 секунд. Постарайтеся написати невеликий, але інформативний і корисний лист тільки з якісною інформацією. Досить часто шукачі роботи практикують вписування в супровідний лист абсолютно всі проекти і життєвий досвід, що зовсім не має відношення до вакансії. Такі листи відкривають тотальне нерозуміння як позиції, так і її ролі в компанії.

2. Для більшості роботодавців підійде витриманий діловий стиль, який безпрограшно підходить для більшості  вакансій. Його відрізняє максимально легка і інформативна форма листа: проста структура, термінологія, відсутність громіздких придаткових і складнопідрядних речень.

3. Не варто звертатися до свого потенційного керівника зі словами «Ви повинні», краще всього використовувати умовний спосіб.

4. Одним з важливих моментів можна назвати те, що варто проконтролювати себе розповідаючи про своїх колишніх колег або керівництва, тим більше застосовуючи лайливі форми. Це змусить задуматися негативно про вашу кандидатуру.

5. Багато фахівців радять обов’язково розповісти про індивідуальні власні здібності і зіслатися на стресостійкість і працездатність.

6. Непогано було б, конкретно вказати, що в будь-якому зручному випадку ви б легко погодилися на співбесіду і готові при необхідності більш детально розповісти про себе будь-яку цікаву інформацію в рамках робочих моментів.

7. Складаючи такий лист, потрібно особливу увагу приділити всім орфографічними помилкам. Перевірити текст на предмет їх відсутності і уточнити узгодженість пропозицій, наявність сенсу і правильність їх складання.

8. Якщо є така можливість, запропонуйте прочитати його сторонній особі, яка зможе свіжим поглядом оцінити вашу творчість.