28.09.2018 | 09:17

В Україні трудова міграція обумовлюється поєднанням зовнішніх та внутрішніх чинників соціально-економічного розвитку країни. Зовнішніми чинниками виступають привабливий і місткий ринок праці розвинутих країн, з вищим, ніж в середньому по Україні, рівнем заробітної плати. Внутрішніми причинами трудової міграції українських громадян є незадоволений попит на робочу силу всередині країни та низький рівень заробітної плати на національному ринку праці.

Тисячі наших співгромадян щорічно покидають власні домівки у пошуках кращої долі. Часто-густо вони навіть не усвідомлюють про загрози та ризики, на які себе наражають, стають жертвами насилля, зловживань, сексуальної та трудової експлуатації. Державна служба зайнятості постійно інформує населення про ризики нелегальної трудової міграції, шляхи потрапляння до трудового рабства. З метою запобігання таким явищам, для підвищення обізнаності населення щодо ризиків при виїзді на роботу за кордон Івано-Франківською обласною службою зайнятості протягом січня-серпня 2018 року проведено 113 семінарів з питань запобігання трудовій міграції, торгівлі людьми, в яких взяли участь 1413 осіб. Населенню надається інформація щодо суб’єктів підприємницької діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, які мають відповідну ліцензію Мінсоцполітики.

«Проблема трудової міграції українців за кордон - це складна проблема, яка може вирішитися шляхом поліпшення підприємницького клімату, залучення в країну інвестицій, створення нових робочих місць разом з гідними умовами праці та високою заробітною платою – це єдино вірний шлях до утримання і повернення мігрантів в Україну», – зазначає директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.