06.12.2018 | 16:39

6 грудня 2018 року в приміщенні Долинської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості було проведено захід  присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю, в якому взяли участь фахівець з профорієнтації ІІ категорії відділу надання соціальних послуг Людмила Тупиця та начальник відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Жанна Димокур.

В ході спілкування фахівці наголосили на тому, що інвалідність не позбавляє громадян України права на працю. Учасники обговорювали питання що стосувалися причин, через які людина не може знайти роботу, як  подолати  перешкоди, як адаптуватися  до сучасних реалій на ринку праці та як презентувати себе перед роботодавцем.

Учасникам заходу  пропонувались  послуги з професійного навчання. А у випадку, якщо особа ще не визначилася щодо майбутньої професії, або  бажає змінити сферу діяльності, є можливість пройти профорієнтаційне  тестування та отримати фахову консультацію щодо визначення професійного спрямування.

Також особи з інвалідністю можуть самостійно чи за допомогою фахівця підібрати роботу у службі зайнятості, отримавши послуги з профорієнтації та професійного навчання. Для цього необхідно ознайомитися із вакансіями для інвалідів, оволодіти технікою пошуку роботи та обрати професії з урахуванням медичних показань, програми реабілітації і особистих здібностей.