14.02.2020 | 15:33

З метою інформування та орієнтації школярів в професійному світі 13 лютого 2020 року фахівцем Тисменицької районної філії проведено профорієнтаційні заходи в Чорнолізькій ЗОШ І-ІІІ ст.

Проблема вибору професії завжди була актуальною і тим більше, залишається актуальною в сучасних умовах. З причини незнання правил вибору професії, ситуації на ринку праці, відсутності практичного досвіду професійної діяльності близько 40% молодих людей обирають професію, яка не відповідає їх інтересам, нахилам та вподобанням. Особливо значущою є проблема набуття учнями знань про певний рід професійної діяльності та власні можливості оволодіння нею.

Фахівець з профорієнтації районної філії Надія Івасюта намагалась донести дітям, що вибір професії - це найважливіше рішення, адже від того, наскільки відповідально людина підходить до цього питання, залежить реалізація професійного потенціалу, який закладений у кожну людину з народження, і звичайно ж успіх такої людини серед людей та успіх у житті в цілому.

При проведенні занять учні розширили уявлення про професії, які користуються попитом на ринку праці району, перспективи професійного зростання та майстерності, визначили правила вибору професії, а також уміння свідомо оцінювати свої можливості відповідно до вимог обраної професії.

Фахівець озвучила найпоширеніші помилки при виборі професії та запропонувала старшокласникам пройти безкоштовне тестування на Платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри державної служби зайнятості.