Кожного дня у світі з’являються нові професії, які потребують високоякісних спеціалістів, креативного підходу до справи та свіжих знань в різних областях. Причому методи та інструменти, необхідні для виконання певних обов’язків, розвиваються, поліпшуються та оновлюються майже щодня. 

10.02.2022

Час біжить вперед, технології розвиваються з неабиякою швидкістю. Людям теж не можна стояти на місці, потрібно рухатися в ритмі з часом. Ми зібрали для вас перелік корисних навичок при виборі фаху та майбутнього працевлаштування, які стають найбільш затребуваними в 2020 році.

11.03.2020

Минуло вже 100 років з тієї події, яка багато в чому визначила розвиток сучасної профорієнтації. 1908 року американський вчений Ф.Парсонс запропонував на перший погляд логічну модель професійного вибору. На його думку, достатньо «вирахувати» людину за допомогою «хитрих» тестів, дізнатися про вимоги кожної професії, а потім організувати зустріч людини з професією, яка «підходить». І тоді все буде добре… Але не все так просто.

12.11.2019

Сьогодні в Україні вищу освіту можна отримати в безлічі навчальних закладів – державних, приватних, комунальних та інших форм власності, лише спеціальностей в нашій країні існує близько шестисот.

Утім, нині обирати одну професію – це вчорашній день, адже в сучасної людини попереду чимало змін напрямків діяльності, нових проектів, підвищень кваліфікації, спроб «міксувати» навички та знання з різних сфер. Хоча здається, що хлопці та дівчата сумують за однозначністю і простотою: мовляв, оця справа – на все життя. Як же випускникам шкіл зорієнтуватися?

23.08.2019

В середньому кожна людина хоча б раз задумується над зміною своєї професії або переходом в іншу сферу. І кожен другий хоча б раз робить цей крок. Зазвичай це може ставатись через нехтування профорієнтацією на початку своєї кар’єри. Вибір професії в такому випадку здійснювався спонтанно або під впливом таких факторів, як тиск зі сторони сім’ї, необдумані рішення або мода на певні професії. Отож,  чому може виникати бажання змінити свою професію, так як це попередити.

08.05.2019

Вибір професії – це одне з найскладніших завдань, яку рано чи пізно доводиться вирішувати кожному людині. І хоча на сучасному ринку праці існують тисячі різних спеціальностей, знайти одну – найкращу – непросто. Інженери, лікарі, педагоги, менеджери, програмісти, журналісти – у такому розмаїтті складно не розгубитися. Хто кращий за професією? У чому переваги деяких спеціальностей? Яка вона – найкраща професія в світі.

20.10.2021

Протягом усього життя ми стикаємося з необхідністю зробити той чи інший вибір. Кожен випускник школи опиняється на перехресті сотні доріг і запитує себе: «Яку професію обрати? Ким бути?» А ти вже подумав, яку професію обрати? Адже дуже важливо не заплутатися у «павутині» світу професій і обрати саме ту, яка ближче до душі.

06.12.2019

Найголовніше у виборі професії – справжні природні бажання людини, які зазвичай плутають з банальними потребами. Правильний вибір професії – це ключ до щасливого життя. Щоб займатися улюбленою справою, при виборі професії потрібно орієнтуватися на власні інтереси, бажання й уміння. Тоді хобі стане роботою, і навпаки.

19.09.2019

Що ж це таке “Особистість в професії” та як віднайти себе? Відомо, що людина може максимально реалізувати себе в будь-якому виді діяльності, якщо вона працює без примусу, добровільно, але часто навіть у зрілому віці людина не може віднайти свою професію, і реалізуватися як професіонал своєї справи. Іноді варто стати перед дзеркалом і просто поставте собі кілька запитань:

02.07.2019

Сьогодні в тренді бути в пошуку себе, проходити різноманітні тренінги та коуч-сесії в пошуках свого призначення. Останнім часом такої інформації надзвичайно багато, і це помітив чи не кожен з нас.

10.04.2019