23.02.2021 | 15:26

У зв’язку із реорганізацією Управління соціального захисту населення Калуської районної державної адміністрації працівники Калуської міськрайонної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості провели семінар з вивільнюваними працівниками на тему «Інформування вивільнюваних працівників про загальні питання зайнятості, стан ринку праці, порядок реєстрації та послуги державної служби зайнятості».

Важливість даного заходу полягає в запобіганні негативним наслідкам у трудовому колективі при вивільненні працівників, знятті соціальної напруги, роз’ясненні правових питань трудового законодавства та законодавства про зайнятість населення.

Розпочала семінар фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями міськрайонної філії Надія Білозір. Вона назвала питання, що будуть обговорюватись на семінарі, а також розповіла про функції служби зайнятості. Учасники заходу дізналися перелік послуг, які надає служба зайнятості та порядок реєстрації безробітних, а також перелік необхідних документів для реєстрації та умови призначення матеріального забезпечення на випадок безробіття.

Фахівець зазначила, що налагодження тісної співпраці з роботодавцями значно підвищує ефективність роботи служби зайнятості та допомагає вирішенню головного завдання – працевлаштування незайнятих громадян на вільні та новостворені робочі місця. Провідний юрисконсульт Руслана Шеркунова наголосила на необхідності дотримання вимог чинного законодавства про працю та зайнятість населення на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. Також вона надала роз’яснення трудового законодавства України щодо проведення звільнення працівників, порядку вивільнення, державних гарантій працівників, які підлягають вивільненню, виплати вихідної допомоги, проведення розрахунку при звільненні та видачі трудової книжки. Фахівець Калуської міськрайонної філії розповіла учасникам про сучасний сервіс «Електронна черга», який доступний громадянам на порталі Державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua)

Усі учасники отримали вичерпні відповіді на питання, які їх цікавили, а також підкреслили вагомість співпраці зі службою зайнятості.