23.02.2016 | 15:57

В Івано-Франківському міському центрі зайнятості з 15 по 19 лютого 2016 року з нагоди відзначення Дня соціальної справедливості були організовані заходи для різних груп безробітних та дітей міста. Найбільш вразливими категоріями населення є інваліди, внутрішньо переміщені особи, учасники АТО, особи, які відбували покарання.

Проблеми переселенців мають не лише кількісний, а й часовий вимір. Люди, які залишили свої домівки, сподівалися, що скоро повернуться додому, тому не намагалися на новому місці «вкорінюватися». Але життя потребує від них реалістично дивитися на майбутнє і шукати можливості реалізувати себе як особистість.

16 лютого 2016 року в Івано-Франківському міському центрі зайнятості відбулись семінари для безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, перевагу надавали жінкам. На захід були запрошені представники громадської організації «Переселенці Донбасу і Криму» та молодіжного громадського центру «Еталон».

Голова правління громадської організації «Переселенці Донбасу і Криму» Лариса Пантелюк у своєму виступі ознайомила присутніх з основними напрямками роботи організації, поінформувала про співпрацю з іншими громадськими, міжнародними організаціями та благодійними фондами, які активно допомагають інтегруватися в суспільство ВПО.

На рахунку організації здійснення проекту з навчання за трьома напрямками: вивчення англійської мови, ІТ-технології, майстер-класи по «Handmade». Активно залучаються до культурного життя і творчості діти та молодь, які приймають участь у благодійному проекті «Працюючи сам, допомагаєш іншим».

За словами члена правління, Ніни Волкової, на даний час активно ведеться робота з впровадження нового проекту з навчання для ВПО, в тому числі для молоді – вивчення англійської мови, «Комп’ютерні курси для чайників». Вона запросила безробітних долучитися до участі в ньому і отримала позитивний відгук.

Семінар «Жінка на ринку праці» розпочала бізнес-тренер молодіжного громадського центру «Еталон» Лариса Євсєєва. Вона розкрила тему гендерної нерівності в Україні, зокрема в професійній діяльності, і заохотила жінок активізуватися, започатковувати власну підприємницьку діяльність.

За підтримки Програми розвитку ООН спільно з Міністерством соціальної політики та підтримки Уряду Японії активно впроваджується модель кейс-менеджменту, яка дозволяє у довгостроковій перспективі надати комплексну підтримку переселенцям та їх родинам. З інформацією щодо проектної ініціативи «Забезпечення прав жінок, з числа ВПО, в Україні шляхом створення консультаційних центрів в якості ефективного способу подолання гендерної дискримінації» виступила фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Інна Клімова. Вона ознайомила присутніх з «Ідеями для мікро-бізнесу», які були розроблені експертами ПРООН та Уряду Японії. Фахівці міського центру зайнятості планують навчати безробітних жінок із числа ВПО розробляти бізнес-плани.

16 лютого 2016 року у Івано-Франківській обласній загальноосвітній середній школі-інтернат для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, і 19 лютого 2016 року у Навчально-реабілітаційному центрі для дітей-інвалідів проведено заходи з нагоди Дня соціальної справедливості на тему: «Алгоритм найважливішого вибору», де школярі ознайомилися з світом професій, систематизували професії на основі їх типології, розвивали логічне мислення, прививали любов до праці, створювали колаж про професії.

Соціальні педагоги Надія Баюрчак та Лариса Головата з фахівцями центру зайнятості наголосили на тому, що зараз діти будують своє майбутнє і саме зараз потрібно докладати багато зусиль для їхньої профорієнтації. На заході діти активно ділились своїми планами щодо професій і обговорювали їх. Майже всі учні готові до труднощів, які їх чекають при вступі в професійно-технічні та вищі навчальні заклади.

Не оминули соціальною справедливістю і осіб, які відбувають покарання в СІЗО. 18 лютого проведено захід на тему: «Дискримінація засуджених громадян при працевлаштуванні». Ірина Харко – начальник відділу активної підтримки безробітних розповіла про стан ринку праці, актуальні вакансії сьогодення, послуги служби зайнятості для даної категорії громадян.

19 лютого 2016 року до Дня соціальної справедливості в актовій залі Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області м. Івано-Франківська відбувся інформаційний семінар для учасників АТО. На цей семінар були запрошені: заступник міського голови Богдан Білик, директор Івано-Франківського міського центру зайнятості Ганна Бандура, заступник директора регіонального центру з надання вторинної правової допомоги Володимир Ковальчук, заступник директора ДСП ІФ міської ради Світлана Харченко, директор Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Віталій Стусяк, начальник відділу Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Максим Субота.

Темою заходу є «Розвиток та перспективи професійного навчання та перекваліфікації учасників АТО в м. Івано-Франківську», де наголошувалося на послугах, які надає центр зайнятості, в тому числі з профнавчання. Перевага надавалася спеціальності водія та освоєння ІТ і комп’ютерних технологій. Заступник міського голови Богдан Білик проінформував присутніх про можливість профнавчання за цими спеціальностями на базі ВНЗ м. Івано-Франківська вже в цьому році. Володимир Ковальчук і Максим Субота привели приклади подібного навчання в інших регіонах України і запропонували безробітним свою допомогу у вирішенні правових питань.

Учнівська молодь також потребує сьогодні соціальної справедливості, адже вибір навчального закладу, можливість та доступність навчання сьогодні не завжди доступна всім. Не виключенням є соціальний статус сім’ї абітурієнта. З метою орієнтації школярів на актуальні професії, визначення професійних здібностей та нахилів 17 та 19 лютого організовано та проведено профорієнтаційний (урок) семінар для учнівської молоді «Крок до професійного самовизначення або як перетворити мрію на мету, а мету на реальність» і День відкритих дверей центру зайнятості для школярів 9 класів ЗШ №21.

Одним з головних принципів соціально орієнтованої ринкової економіки є принцип соціальної справедливості. Соціальна справедливість – це одна з найважливіших цінностей життя суспільства, що передбачає урівноваженість прав і обов'язків громадян, а також інтересів суспільства, колективу і окремої особи; це наявність рівних можливостей для реалізації своїх здібностей і задоволення соціально-економічних потреб для окремих індивідів, трудових колективів, соціальних верств і груп залежно від рівня розвитку технологічного способу виробництва (передусім від продуктивних сил). З такими темами щоденно стикається служба зайнятості, а всі запитання, які виникають, фахівці Івано-Франківського міського центру зайнятості намагаються спільно з соціальними партнерами вирішувати.

 

На цю ж тему