07.12.2017 | 15:40

Одним із напрямків співпраці служби зайнятості з роботодавцями є організація тимчасової зайнятості (оплачуваних громадських робіт) для громадян, які не можуть знайти постійну роботу. Проведення оплачуваних громадських робіт певним чином запобігає тотальному призупиненню трудової діяльності та сприяє адаптації безробітних до неї після тривалої перерви, забезпечує отримання ними певного доходу і звичайно сприяє соціально-економічному розвитку регіону. Враховуючи важливість організації таких робіт , даному напрямку роботи Тисменицький районний центр зайнятості приділяє велику увагу.

7 грудня 2017 року для голів міської, селищних, сільських рад організовано і проведено семінар на тему «Громадські роботи – перспективний напрямок взаємовигідної співпраці». Відкрила захід заступник директора Ореста Гук, яка привітала всіх присутніх з Днем місцевого самоврядування, подякувала за співпрацю, відзначила важливість такої роботи. В своєму виступі зупинилась на стані ринку праці в районі, залученні осіб, зареєстрованих в центрі зайнятості, до громадських та інших робіт тимчасового характеру, організації професійного навчання, сприяння в започаткуванні власної справи, залучення до масових заходів, які проводить центр зайнятості. Наголосила на те, що для презентації шукачів роботи застосовується відео-резюме, відео-вакансії, впроваджена «електронна черга» для безробітних - це сервіс, за допомогою якого кожен бажаючий може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Тетяна Грєшнікова зупинилась на переліку видів оплачуваних громадських робіт, які здійснюються на паритетних засадах за рахунок коштів бюджетів місцевих рад та коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального  страхування України на випадок безробіття. Зауважила, що розпорядженням Тисменицької райдержадміністрації №547 від 18.09.2017 розширено перелік видів таких робіт, а саме надання послуг із супроводу, догляду, обслуговування соціально-медичного патронажу осіб з інвалідністю або тимчасово непрацездатних; надання допомоги сім’ям, члени яких загинули, постраждали чи є учасниками АТО та зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту. Висловила сподівання, що в бюджетах місцевих рад на 2018 рік будуть передбачені кошти на організацію громадських робіт.

Семінар пройшов в атмосфері ділового, професійного обговорення питання організації  і фінансування громадських робіт у 2018 році.

Позитивний результат зазначеного напрямку діяльності є очевидним, а тому співпраця всіх зацікавлених сторін соціального партнерства триватиме і надалі.