20.11.2020 | 17:31

20 листопада 2020 року фахівцем з профорієнтації Рожнятівської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Лілією Хорт проведено інформаційний семінар на тему «Ризики нелегальної трудової міграції». Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Підвищення обізнаності вразливого дорослого населення Івано-Франківської області щодо безпечної міграції та працевлаштування» за участі працівника БФ «Карітас Івано-Франківськ» Людмили Ковальчук.

Фахівець розповіла про ознаки жертв торгівлі людьми, право отримання допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, форми та наслідки торгівлі людьми. Ознайомлено з критеріями, для виявлення осіб, які постраждали від торгівлі людьми,  прямими індикаторами. Говорилось про відмінності між нелегальною міграцією і торгівлею людьми. Надано поради тим, хто збирається за кордон, обговорено кроки безпеки подорожей за кордон. Учасникам семінару запропоновано пройти онлайн-квест з безпечного працевлаштування https://quest.stoptrafficking.org.

Л.Ковальчук розповіла, на що потрібно звертати увагу при виїзді за кордон з метою працевлаштування, щоб не потрапити в небезпечні ситуації та ознайомила з Національною гарячою лінією з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів. Вона звернула увагу безробітних на критичні моменти при працевлаштуванні за кордоном та в межах країни.