оп
11.01.2019 | 09:04

9 січня 2019 року Надвірнянською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості проведено семінар із загальних питань зайнятості та стану ринку праці для осіб, які шукають роботу в службі зайнятості до одного тижня. Метою заходу стало ознайомлення учасників із правовими аспектами перебування на обліку в службі зайнятості, правами та обов’язками зареєстрованих безробітних, комплексом соціальних послуг, які надає служба зайнятості.

Запрошена на захід Головний державний інспектор сектору з питань за додерданням законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці Марія Калинюк основну увагу присутніх звернула на правові аспекти легального працевлаштування, особливості укладання трудових договорів. Присутні дізналися про зміни до Кодексу законів про працю України щодо відповідальності роботодавців за неналежне оформлення трудових відносин, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці та порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам.

Безробітних проінформували про стан ринку праці району, актуальні вакансії. Учасники заходу опрацювали поняття «підходяща робота», «страховий стаж», «застрахована особа».

Під час проведення заходу були висвітлені поняття про умови надання статусу безробітного, права та обов’язки зареєстрованих безробітних.

Присутні отримали вичерпні відповіді на питання, які їх цікавили.