02.08.2019 | 13:26

Нещодавно у селі Луквиця, Богородчанського району завершилася програма військово-спортивного табору «Карпатський легіон», до проведення якого долучилася Богородчанська районна філія Івано-Франівського обласного центру зайнятості.

В заході брали участь представники різних силових структур, науковці кафедр навчальних закладів області, навчальних центрів медичного та спортивного спрямування та працівники служб надзвичайних ситуацій. Презентація професій відбувалася в інтерактивному форматі.

Так, впродовж профорієнтаційного тижня легіонери брали участь в тренінгах, які проводили фахівець з профорієнтації Богородчанської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості та працівники Богородчанського відділення поліції.

Методами мозкового штурму на прикладах можливих ситуацій правового характеру учасники тренінгу проявляли здатність самостійно оцінювати ситуації, підбирати методи розслідування та дослідження виникнення неправомірних дій правопорушників. Це допомогло учасникам виявляти особисті нахили та приховані задатки до аналітичного та логічного мислення, притаманні професії поліцейського, оцінити власний рівень правової обізнаності та правової культури.

Також з метою мотивації учнівської молоді до ознайомлення з дисциплінами та науково-дослідницькою діяльністю профільних кафедр Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Для цього спільно з Івано-Франківським НДУКЦ МВС України проведено майстер-класи, дискурси та практичні заняття.

На них учасники ознайомилися з вмістом реактивів, їхньою реакцією при взаємодії, дактилоскопічною валізою, балістичною валізою, освітлювальними, вимірювальними приладами, а також засобами фіксації та упакування. Всі вони є основними предметами праці хіміків та експертів-криміналістів.

Працівники експертної служби розповідали та наочно показували можливості судово-експертної діяльності, ознайомлювали із алгоритмом дій експерта-криміналіста, експерта-трасолога, експерта-дактилоскопіста та експерта-баліста на місці вчинення злочину. 

Впродовж профорієнтаційного тижня учасники ознайомилися з професією авіаційного напрямку, спеціалізованими навчальними закладами України, мали можливість спробувати себе в якості пілота на тренажері-гелікоптера, а також працівники ознайомили їх з процесом створення літальних апаратів, та дією дистанційного управління ними.

Також до профорієнтаційної роботи долучилися представники Державної прикордонної служби України, які продемонстрували роботу інструментарію прикордонників  аеропорту, які здійснюється перевірку документів перед польотом. Вони розповіли школярам про вимоги до кандидатів на військову службу за контрактом, можливості здобуття спеціальної освіти, а також ознайомили із специфікою діяльності прикордонника.

На заході знаходилися представники Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які ознайомили дітей з особливостями їхньої професії, показали, як здійснюється надання першої медичної допомоги потерпілому у різноманітних побутових та надзвичайних ситуаціях.

Фахівець з профорієнтації впродовж профорієнтаційного тижня надала більшості учасникам таборування індивідуальні профорієнтаційні послуги, в тому числі із застосуванням тестових методик та ознайомила їх з послугами служби зайнятості.