18.02.2016 | 15:18

 

Всі ми родом з дитинства… У кожного існують перші спогади про тепло маминих рук, про бабусині казки на ніч, про татові жарти та сімейні свята. Ці спогади супроводжують

нас протягом усього життя і залишаються своєрідною реліквією. Психологи стверджують, що характер людини формується в перші 5-7 років життя, і від того, якими вони були, багато в чому залежить її подальша доля.

Нам, цілком благополучним людям, важко уявити, що відчуває дитина, від якої відмовляються батьки або ж якщо їх позбавляють батьківських прав. І майже безпорадна істота залишається наодинці з жорстоким навколишнім світом, у якому дуже мало любові, турботи та безпеки. Адже все це мала уособлювати родина, якої у дитини тепер не існує…

У всьому світі є діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, і наша країна, звичайно, не виключення. Складна соціально-економічна ситуація в країні сьогодні, на жаль, впливає і на українську сім’ю. Йде мова про соціальне сирітство, тобто про неблагополучні родини, яких позбавляють батьківських прав (батьки – алкоголіки, наркомани, злочинці, батьки, які жорстоко ставляться до своїх дітей, не займаються їх вихованням, примушують працювати, жебракувати). Діти позбавлені батьківського піклування виховуються в державних закладах: школах-інтернатах, дитячих притулках або їхнім вихованням займаються опікуни.

В рамках проведення міжнародного Дня соціальної справедливості для таких школярів району 16 лютого Косівським районним центром

зайнятості спільно з відділом освіти Косівської райдержадміністрації, Пенсійним Фондом, Управлінням праці та соціального захисту населення, районним центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді, сектором у справах молоді та спорту, службою у справах сімї проведено круглий стіл на тему: «Твоє майбутнє у твоїх руках».

Учасники заходу - це учні-сироти та учні позбавлені батьківського піклування, котрі у своєму житті вже отримали один з важких ударів – втратили батьків.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Юрій Думенчук поінформував присутніх про стан ринку праці та послуги, які надає служба зайнятості, професії, які користуються підвищеним попитом, можливість професійного навчання, потребу роботодавців у фахівцях саме робітничих професій та наголосив на важливості обґрунтованого та свідомого професійного вибору. Розповів про формулу вибору професії, наслідки правильного чи неправильного вибору професії, помилки, які часто допускають випускники шкіл при виборі професії і як їх уникнути, та побажав учням здійснити правильний вибір професійного майбутнього.

На заході виступали представники всіх організацій та наголосили на тому, чим вони можуть допомогти та посприяти дітям-сиротам.

Школярам було надано інформацію щодо існуючих умов та шляхів набуття професійної освіти, адже більшість з них в перспективі здобуватимуть саме робітничі професії. На всі свої запитання школярі отримали вичерпні відповіді.