30.11.2017 | 17:08

28 листопада 2017 року з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю та в рамках проведення «Декади зайнятості для осіб з інвалідністю» в Галицькій районній філії Івано-Франківського ОЦЗ відбулося засідання круглого столу з соціальними партнерами та роботодавцями району на тему: «Особливості працевлаштування громадян, які потребують додаткових гарантій, у тому числі з інвалідністю» за участю заступника голови Галицької районної державної адміністрації Чабака О.І., а також представників Управління соціального захисту населення Галицької РДА, Галицького об’єднаного управління Пенсійного фонду України, відділу соціального захисту населення Бурштинської міської ради, Галицького територіального центру соціального обслуговування населення, Галицького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Галицької міської ради, Більшівцівської селищної ради ОТГ, відділу культури Галицької РДА, Галицької ЦРЛ.

На засіданні обговорювалися питання основних напрямків роботи філії, спрямованих на підвищення рівня зайнятості осіб, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, зокрема осіб з інвалідністю.

З метою успішного вирішення зайнятості осіб з інвалідністю були розглянуті з роботодавцями можливості створення нових спеціальних робочих місць з наданням дотацій за кошти Фонду соціального захисту інвалідів відповідно до рекомендацій МСЕК та індивідуальних програм реабілітації інвалідів. Проінформовано роботодавців про професійно-кваліфікаційний склад безробітних осіб з інвалідністю та запропоновано подальшу співпрацю з районною філією в напрямку укомплектування робочих місць, призначених для працевлаштування даних категорій громадян, в тому числі з компенсацією роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Було роз’яснено питання надання житлових субсидій, медичного забезпечення, реабілітації та оздоровлення, а також державні гарантії щодо зайнятості осіб з обмеженими можливостями.

Фахівцями служби зайнятості забезпечується індивідуальний підхід до кожного громадянина з обмеженими можливостями з метою з'ясування його бажань і можливостей щодо подальшого працевлаштування, професійного навчання, започаткування підприємницької діяльності, участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Роботодавцям наголошено про установлений норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік та подання щорічного звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Учасники круглого столу визначили напрямки співпраці щодо досягнення стабільної ситуації на сучасному ринку праці, прискорення економічного та соціального розвитку району, створення нових робочих місць, надання допомоги тим, хто опинився у скрутній ситуації пошуку роботи. І для того, щоб вирішити всі проблеми, потрібно об’єднати спільні зусилля органів влади, роботодавців району, районної філії та соціальних партнерів.