07.02.2018 | 10:30

6 лютого 2018 року фахівці Коломийської міськрайонної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості за участю головного спеціаліста з питань контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення Коломийської міської ради Ганни Кузьменчук провели семінар з роботодавцями, метою якого було об’єднання зусиль щодо детінізації доходів та трудових відносин у сфері зайнятості населення.

Директор філії Мирослав Мацьків ознайомив присутніх із ситуацією на ринку праці, розповів про електронні сервіси служби зайнятості – відеовакансії, відорев’ю, відеорезюме, «Електронну чергу реєстрації безробітних».

Про послуги та заходи служби зайнятості, що стимулюють роботодавців до створення нових робочих місць, зокрема, надання роботодавцям компенсації ЄСВ, організація громадських робіт та робіт тимчасового характеру, розповіла начальник відділу взаємодії з роботодавцями Марія Кіф’як.

Про останні нововведення в законодавстві, які стосуються легалізації найманих працівників, ознайомила присутніх головний спеціаліст міської ради Г.Кузьменчук, яка розповіла про наслідки використання праці нелегальних робітників як для самих роботодавців, так і для працюючих, звернула увагу на необхідності дотримання норм чинного законодавства стосовно прав і гарантій найманих працівників, адже використання нелегалізованих трудових відносин із найманими працівниками тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Багато питань стосувались компенсації за невикористану відпустку, індексацію заробітної плати та інше.

Було наголошено, що фахівці служби зайнятості працюють у комісії з легалізації праці за участю представників органів влади та контролюючих структур, беруть участь у перевірках щодо легалізації найманої робочої сили.

Учасники заходу зазначили, що наше спільне завдання – подолання тіньової зайнятості, легалізація заробітної плати, забезпечення виплати заробітної плати не нижче мінімального рівня.