27.11.2020 | 15:44

26 січня 2020 року у залі засідань Болехівської міської філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості відбувся семінар на тему «Легальна зайнятість. Відповідальність за порушення законодавства з питань праці за використання праці без належного оформлення». До участі в заході запрошений головний державний інспектор відділу з питань трудових відносин та зайнятості Управління Держпраці в Івано-Франківській області Орест Парахоняк.

Відкрила захід директорка міської філії Марія Сказик, яка ознайомила присутніх з переліком послуг, що надаються роботодавцям службою зайнятості, охарактеризувала основні показники ринку праці.

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг міської філії Олександра Фаїк детальніше звернула увагу на Порядок компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та на можливості організації стажування  претендента безпосередньо на робочому місці для набуття та вдосконалення  практичних  знань та навичок.

Про дотримання норм трудового законодавства, зокрема, про вимоги законодавства щодо належного оформлення трудових відносин з працівниками поінформував О.Парахоняк. Зазначив, що легальна зайнятість – захист соціальних та трудових прав та гарантій працівника, запорука гідного рівня життя. Також ознайомив з дотриманням законодавства про працю неповнолітніх.

Учасники заходу активно долучилися до обговорення. Роботодавцям дано відповіді на всі запитання  та роздано інформаційний матеріал.