Вдалий вибір професії – шлях до успішної кар'єри. Визначити, яка ж професія найкраща, намагається багато хто і неодноразово. Допомогти зробити правильний вибір допомагає центр зайнятості.
14 грудня в Івано-Франківському національно-технічному університеті нафти і газу для школярів 9-11 класів шкіл міста Івано-Франківська відбувся Ярмарок кар’єри за участю роботодавців, навчальних закладів будівельної, архітектурної галузі та дизайну. Представники Івано-Франківського національно-
технічного університету нафти і газу, Університету імені Короля Данила Галицького, Івано-Франківського професійного будівельного ліцею розповіли про те, що після навчання студенти вміють створювати інтер’єри житлових та громадських споруд різного рівня та ландшафтні проекти любого рівня складності, адекватно спілкуватися з архітекторами, інженерами, будівельниками та замовниками, професійно працювати в фахових комп’ютерних дизайнерських програмах та інше.
На будівництві навіть одного об'єкта працюють десятки підрядних організацій, тисячі людей. Як вдається знаходити надійних працівників та яка важлива роль у створенні «архітектурного мистецтва» фахівців будівельного напрямку розповіла керівник відділу маркетингу Будівельної компанії «Благо» Мар'яна Федорончук. Вона також розповіла які саме професії використовуються від початку будівництва споруди до його завершення.
Під час вибору професії не варто забувати, що замість слів «яка професія найкраща» школярі повинні говорити «яка професія найкраща для мене». Допомогти зробити правильний вибір допоможуть тести. Саме з метою ознайомлення школярів з профорієнтаційною тестовою методикою «Магеллано Університет», яка була розроблена в Італії компанією Giunti OS спільно з університетом міста Падуя. Людмила Сірко – начальник відділу організації профорієнтації Івано-Франківського обласного центру зайнятості розповіла, що «Магеллано Університет» є важливим інструментом для мотивованого вибору напрямку вищої освіти, оскільки забезпечує всебічний психологічний аналіз інтересів, нахилів та здібностей молодої людини, її ставлення і мотивацію до навчання, аналіз інших факторів, що впливають на професійну діяльність. Підліток та його батьки отримують додаткову інформацію, яка суттєво допомагає в прийнятті остаточного рішення щодо вибору майбутньої професії.
В сьогоднішній час не достатньо знань, якими ми володіємо. В міру змін різноманітних технологій ми повинні постійно йти в ногу з часом. Слідкувати за новинками, пристосовуватись до вимог ринку праці. Для цього існують різноманітні засоби для самоосвіти. Одні з таких є «Prometheus» – громадський проект масових відкритих онлайн-курсів (МВОК), які для студентів презентувала Ірина Харко – начальник відділу активної підтримки безробітних Івано-Франківського міського центру зайнятості. Вона розповіла, що у співпраці з викладачами кращих ВНЗ України створено та розміщено МВОК на власній онлайн-платформі, де надається безкоштовна можливість університетам, організаціям та провідним компаніям публікувати та розповсюджувати курси на цій платформі. В комп’ютерному класі університету студенти мали можливість зареєструватися та вибрати для себе підходящий курс навчання.