17.02.2020 | 16:30

17 лютого 2020 року фахівцем з профорієнтації Городенківської  районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості спільно з начальником  відділу Городенківського Бюро правової допомоги Коломийського МЦ з надання безоплатної вторинної правової допомоги Іриною Первою проведено профінформаційний семінар на тему «Ризики нелегальної трудової міграції».

Мета заходу - визначити основні ризики, які можуть виникнути в процесі нелегального працевлаштування за кордоном, та основні засади правової захищеності під час легального працевлаштування.

Через відсутність бажаної роботи та з надією на високі прибутки багато молодих людей намагаються виїхати в інші країни у пошуках більш гідних умов життя. Останнім часом чимало європейських країн вдається до заохочення міграції, у тому числі й з України, вдаючись до лібералізації свого законодавства, там здебільшого радо приймають українців, бо саме вони займають посади робітників, обслуговуючого персоналу, будівельників та ін.

В той же час трудова міграція, а тим більше нелегальна – це реальна загроза, перш за все, не тільки для самих трудових мігрантів, а для їхніх сімей, які у переважній більшості руйнуються. Крім того в нашій країні є ознаки кадрового «голоду» на ринку праці попри те, що останніми роками почали відкривати іноземні підприємства, де рівень зарплатної плати високий. Країна втрачає кваліфіковані кадри через те, що люди, яких підготували в Україні, в тому числі, за державні гроші, працюють за кордоном. Передусім це фахівці робітничого, технічного, медичного спрямування. В зоні ризику перебувають особи, що шукають роботу, тому присутні на семінарі розглянули ризики нелегальної трудової міграції та визначили наслідки нелегального працевлаштування за кордоном. Спростували стереотипи, які склались в суспільстві щодо перебування  за кордоном.

На завершення семінару учасникам повідомили, що для протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції Україна ратифікувала міжнародні документи, спрямовані на боротьбу з торгівлею людьми і дискримінацією жінок та запропонували алгоритм дій при працевлаштуванні за кордоном, перелік організацій, куди звертатись в скрутних ситуаціях та на яку допомогу розраховувати у випадку встановлення статусу особи, потерпілої від торгівлі людьми.