оп
11.02.2019 | 17:08

8 лютого 2019 року відбулась виїзна робоча зустріч фахівців Верховинської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості з роботодавцем та працівниками Комунального некомерційного  підприємства «Яблуницької амбулаторії загальної практики сімейної медицини» Верховинської районної ради з метою інформування про послуги служби зайнятості у ситуації запланованого масового вивільнення працівників. У зустрічі взяли участь головний лікар та працівники амбулаторії.

Відкриваючи захід, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Верховинської районної філії Галина Потяк розповіла про соціальний захист працівників, що підлягають вивільненню, порядок їх реєстрації в державній службі зайнятості та надання їм матеріальної допомоги відповідно до законодавства. Особливу увагу приділено питанням виплати вихідної допомоги, обчислення страхового стажу, умовам отримання статусу безробітного, тривалості та розміру виплати допомоги по безробіттю. Служба зайнятості тримає під постійним контролем ситуацію на ринку праці, в межах своїх можливостей і компетенції активно надає послуги роботодавцям та безробітним громадянам.

Г.Потяк ознайомила присутніх з  соціальними послугами, які можуть отримати громадяни, звернувшись до служби зайнятості, а саме: участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, професійне навчання, перепідготовку чи підвищення кваліфікації та ін. Служба зайнятості надає допомогу роботодавцям в укомплектуванні вакантних місць необхідними працівниками і компенсує єдиний соціальний внесок на заробітну плату безробітних громадян, працевлаштованих на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності, та за працевлаштування недостатньо конкурентоспроможних громадян.  

В свою чергу працівники Яблуницької амбулаторії цікавились вакансіями, умовами реєстрації в службі зайнятості та порядком виплати допомоги по безробіттю.

Учасники заходу дійшли висновку, що лише завдяки спільним зусиллям та індивідуальному підходу до кожної людини можливі збереження кваліфікованих кадрів та підтримка і розвиток трудового потенціалу.