17.07.2017 | 10:14

Саме за такою темою 14 липня 2017 року в Калуському міськрайонному центрі зайнятості відбулось засідання круглого столу за участю заступника начальника Івано-Франківського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів Андрія Магаса, провідного спеціаліста управління соціального захисту населення Калуської райдержадміністрації Уляни Балабух та 10 роботодавців міста, району.

Відкриваючи захід, заступник директора Йосип Кобута зазначив, що служба зайнятості із особливою увагою надає соціальні послуги особам з інвалідністю, впроваджує нові підходи для вирішення проблем зайнятості, створення таких умов, які допомогли б їм жити гідно та успішно. Начальник відділу працевлаштування Лариса Бойцун розповіла, що громадянам зазначеної категорії, які звертаються до центру зайнятості по допомогу в пошуку роботи, надається комплекс адресних соціальних послуг, передбачених чинним законодавством, з урахуванням їх медичних показань, програми реабілітації, особистих нахилів, здібностей тощо. Перш за все, це допомога в підборі підходящої роботи, виборі професії, професійному навчанні та перенавчанні. Проінформувала про пророблену роботу з цією категорією осіб, а саме зазначила, що з початку 2017 року на обліку в міськрайонному центрі зайнятості перебувало 135 безробітних осіб з інвалідністю, яким надано індивідуальні, профконсультаційні послуги в кількості 126, троє осіб брали участь у роботах тимчасового характеру, 8 осіб проходили стажування на робочому місці та працевлаштовано 26 осіб.

Андрій Магас поінформував, що підприємствам, установам, організаціям (крім бюджетних і неприбуткових), у тому числі громадським організаціям інвалідів, за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів надається дотація на створення спеціальних робочих місць для інвалідів, зареєстрованих у державній службі зайнятості як безробітні. Детально розповів присутнім про пристосування основного та додаткового устаткування, технічного обладнання. Надав роз’яснення щодо самого механізму надання дотації та надання безпроцентної цільової позики для працевлаштування даної категорії осіб. Наголосив на співпраці зі службою зайнятості щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Також розповів про проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зайнятості інвалідів», де пропонується надання дотацій роботодавцям на створення звичайних робочих місць для інвалідів, а не лише спеціальних, це обумовлено тим, що потреба інвалідів у звичайних робочих місцях значно вища, ніж у спеціальних, наголосив на ст.18, ст.19 та ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та зосередив увагу присутніх на обов'язку виконання нормативу робочих місць щодо працевлаштування інвалідів.

На заході, також зверталася увага на дотриманні роботодавцями законодавства про працю, про кроки виконавчої влади у напрямку легалізації використання праці найманих працівників тощо. Підводячи підсумки, учасники круглого столу рекомендували ініціаторам заходу запросити представників МСЕК та інспекції Держпраці, а також зійшлися на думці, що тільки спільними зусиллями органів влади, громадських організацій, самих осіб з обмеженими можливостями можна допомогти людям з інвалідністю в повній мірі інтегруватися в суспільстві.