19.06.2018 | 14:16

Основними чинниками, що спонукають до трудової міграції, є несприятлива економічна ситуація в Україні, нестача робочих місць на ринку праці, низька мотивація легальної зайнятості і, як результат, проблема з адекватною оплачуваною роботою. Всі чинники дають підстави для виїзду українських громадян для працевлаштування за кордоном. Є декілька каналів трудової міграції українських громадян. Це самостійний пошук роботи, використання туристичних агенцій, запрошення українських фахівців безпосередньо іноземною стороною. Через структури з посередником у працевлаштуванні за кордоном громадяни України отримують можливість мати легальну роботу за межами країни і надійний соціальний захист з боку іноземного роботодавця.

Проте, навіть тоді, коли людина намагається виїхати за кордон легально, вона все одно ризикує потрапити до рук аферистів з нелегальних рекрутингових агенцій. Аби цього не сталося, громадянин має знати, що посередник зобов’язаний у своїй діяльності спиратися на низку дозволів. Щоб уникнути таких проблем, потрібно знати свої права і бути готовим захистити себе.

Так, 15 червня 2018 року в Коломийській міськрайонній філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості відбувся семінар з питань запобігання нелегальної трудової міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці за участю представників благодійного фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».

Незважаючи на безліч негативних факторів, люди готові їхати за кордон без знання мови, правових знань, кваліфікації, навіть на нелегальну роботу, що робить їх потенційними жертвами работоргівлі.

В процесі спілкування учасники заходу наводили приклади з практики щодо використання роботодавцями робочої сили без легального оформлення трудових відносин та негативних наслідків такого незаконного явища. Визначили ознаки шахрайства та порушень прав людини при працевлаштуванні, в тому числі за кордоном.