18.11.2016 | 15:35

Вирішення проблем зайнятості сільського населення було і залишається головним завданням в роботі державної служби зайнятості. Беручи до уваги необхідність формування та реалізації соціально-економічної політики, забезпечення збалансованості попиту і пропозиції робочої сили, головною метою служби зайнятості є досягнення нового рівня співпраці з органами місцевого самоврядування.

В умовах реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади, перед службою зайнятості стоїть завдання реагувати на виклики локального ринку праці, розвитку кадрового потенціалу та ресурсів з урахуванням створених громад.

16 листопада Тлумацьким районним центром зайнятості був організований та проведений семінар з керівниками органів місцевого самоврядування на тему: "Презентація роботи та можливостей служби зайнятості щодо забезпечення тимчасової зайнятості на селі" .Метою зустрічі в першу чергу, стало ознайомлення сільських голів із структурою, функціями та завданнями державної служби зайнятості, а також обговорення шляхів співпраці районного центру зайнятості з органами місцевого самоврядування в 2017 році щодо організації та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру в кожному населеному пункті району. Розпочав роботу семінару директор районного центру зайнятості Михайло Богович, який ознайомив присутніх із ситуацією на місцевому ринку праці, висвітлив результати проведеної роботи за 9 місяців поточного року та презентував перелік послуг, які надає служба зайнятості. Також окреслив шляхи розвитку соціально-економічної інфраструктури населених пунктів району, навів приклади успішної діяльності центру зайнятості з органами місцевого самоврядування. Доповідач зазначив, що проблема сільського безробіття – проблема комплексна. Її вирішення залежить від стану економіки, рівня сільгоспвиробництва, скоординованих дій соціальних партнерів на ринку праці, насамперед органів місцевого самоврядування, здатність сільських громад мобілізувати людей до дій, самозайнятості та організації виробництва, переробки та збуту продукції традиційної для села.

Директором центру зайнятості була акцентована увага сільських голів на працевлаштуванні учасників АТО, в першу чергу щодо сприяння їхнього працевлаштування та залучення їх до громадських робіт

Надалі, начальник відділу взаємодії з роботодавцями районного центру зайнятості Оксана Слободян у своєму виступі ознайомила присутніх із порядком організації та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру, наголосила, що дані роботи організовуються з метою надання додаткової соціальної підтримки і забезпечення тимчасової зайнятості громадянам, які шукають роботу. Завдяки участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру безробітні можуть відновити трудові навички, отримати відповідний заробіток, а іноді постійну роботу. Тлумацький район є сільськогосподарським. А отже існує обмежений вибір сільським населенням роботи на селі, мала кількість вакансій, територіальне переміщення людей. Тому забезпечити зайнятість населення в сільській місцевості набагато складніше, ніж в місті. Завдяки організації громадських та інших робіт тимчасового характеру було здійснено благоустрій та озеленення населених пунктів району, та проводилось інформування населення про порядок отримання житлових субсидій .Також відзначила активну роботу сільських голів сіл Жуків, Петрилів, Палагичі, Підвербці, Нижнів та міського голову м. Тлумач в організації та проведенні громадських робіт.

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг районного центру зайнятості Тетяна Мельник конкретно зупинилася на професійній підготовці, перепідготовці або підвищенні кваліфікації безробітних на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця, зазначивши при цьому, що одним із різновидів підвищення кваліфікації є стажування.

На завершення заходу голови сільських рад подякували працівникам районного центру зайнятості за тісну співпрацю щодо організації  громадських та інших робіт тимчасового характеру, адже на сьогоднішній день сільські ради мають чимало проблем з фінансування на благоустрій та озеленення територій, а допомога служби зайнятості дає суттєвий внесок у розвиток села.