02.12.2019 | 17:04

Нещодавно фахівцями Коломийської міськрайонної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості було організовано та проведено професіографічну екскурсію для учнів 8-9 класів Воскресинцівського ліцею на Відокремлений підрозділ «Моторвагонне ДЕПО Коломия» державного галузевого об’єднання «Львівська залізниця».

Історія моторвагонного депо Коломия розпочалася у 1896 році, коли на місці теперішнього депо збудували паровозоремонтні майстерні, які згодом стали паровозним депо Коломия. Депо займалося експлуатацією і дрібним ремонтом паровозів західноєвропейського виробництва.

Тепер у моторвагонному депо проводяться складні ремонти дизель-поїздів – ПР-1, ПР-3. Внаслідок реорганізації локомотивного депо Коломия до складу депо ввійшло оборотне депо Івано-Франківськ (до 1957 року – основне депо), де проводяться техогляди ТО-2 дизель-поїздів серії Д1 приписки депо Коломия, а також тепловозів ЧМЕЗ і 2М62 приписки депо Чернівці, і пункт обороту на станції Рахів (до 1954 року основне паровозне депо Рахів).

Під час екскурсії школярі мали змогу відвідати цехи технічного обслуговування, що належать до складу депо, безпосередньо поспілкуватися з працівниками, побачити, як проходить огляд вагонів.