оп
08.11.2018 | 19:39

6 листопада 2018 року для учнів  9-го класу Коломийського природничо-математичного ліцею в рамках профорієнтаційних заходів фахівець відділу активної підтримки безробітних Коломийської міськрайонної філії обласного центру зайнятості Марта Савчук провела профорієнтаційний урок з елементами тренінгу на тему: «Свідомий вибір майбутнього» та професіографічну екскурсію до ФОП Березовського І.Д.

Обрати правильно професію для молодої людини – складний і відповідальний крок у її житті. А підготувати майбутніх випускників до усвідомленого вибору професійної  та трудової  діяльності  завдання не тільки батьків та вчителів, а й фахівців служби зайнятості. Учні  - «на порозі вибору», адже в такому перехідному віці з’являється готовність до самовизначення, самовдосконалення. І завдання дорослих - допомогти осягнути розмаїття світу професій, знайти своє покликання в житті.

Під час тренінгу школярі вчилися диференціювати професії за типами Є.Клімова, визначати вимоги до них, а також визначити потребу в конкретній професії на основі «Барометру професій». Інтерактивні вправи допомогли виявити, які, на думку учнів, особистісні риси необхідні для успішного оволодіння професією. На завершення заходу діти усвідомили, які риси вони найбільше цінують в конкретній професії й оцінили допомогу служби зайнятості в формуванні професійних планів на майбутнє.

Школярі взяли участь у професіографічній екскурсії до стоматологічного кабінету підприємця Березовського І.Д. Лікар ознайомив присутніх з специфікою роботи свого закладу, розповів як правильно доглядати  за ротовою порожниною та зубами, якими пастами та засобами користуватись, щоб бути здоровими. А також побажав школярам добре навчатись і знайти своє місце в житті, реалізувати свої мрії та стати успішними.