21.09.2021 | 17:09

21 вересня 2021 року працівниками Тлумацької районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості в рамках проведення профорієнтаційного проєкту для осіб з інвалідністю «Повір у себе» проведено тренінг для безробітних осіб з інвалідністю «Самопізнання - передумова успішного працевлаштування» за участю начальника Тлумацького відділу обслуговування громадян (сервісного центру ) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області Ірини Кочкодан, головного спеціаліста Тлумацького бюро правової допомоги Івано-Франківського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталії Чігур, начальника відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Тлумацької міської ради Тетяни Телепчук та 10 безробітних осіб з інвалідністю.

Заступник директора Тлумацької районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Вікторія Пилипів поінформувала про правила взаємодії безробітних із службою зайнятості, послуги, що надаються службою зайнятості щодо вирішення питань зайнятості інвалідів.

І.Кочкодан ознайомила з основними нормами пенсійного забезпечення та із змінами в чинному законодавстві України в даній сфері. У форматі запитань-відповідей обговорила вимоги законодавства щодо призначення пенсій особам з інвалідністю, а також ознайомила із перевагами користування вебпорталом електронних послуг Пенсійного фонду України для отримання інформації про розмір пенсії та набутий страховий стаж.

Надалі, Т.Телепчук розповіла про забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю  та інших окремих категорій населення, про виплату грошової компенсації за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації.  А також про порядок подачі та перелік документів, які необхідно подати для отримання технічних засобів реабілітації. Продовжила Н.Чігур, надавши інформацію про роботу системи безоплатної правової допомоги та про можливості осіб з інвалідністю отримати безоплатну вторинну правову допомогу.

На завершення вебінару фахівець Тлумацької районної філії Мар’яна Олійник розповіла про навички впевненої поведінки, складові активного пошуку роботи, роботу Telegram  чату «Повір у себе», стан місцевого ринку праці та надала поради з підвищення самоповаги.