20.01.2022 | 14:27

20 січня 2022 року працівники Городенківської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості провели семінар для роботодавців району на тему «Легалізація  трудових відносин, детінізація заробітної плати та відповідальність за недотримання вимог законодавства про працю».

Мета заходу - інформування учасників щодо детінізації ринку праці в районі, недопущення порушень ними законодавства про працю і зайнятість, а також мотивування їх до створення нових робочих місць.

«У сьогоднішніх кризових умовах актуальною темою є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», недопущення порушень вимог законодавства про працю і зайнятість, а також укладання трудових відносин із найманими працівниками згідно з чинним законодавством», - зазначила заступник директора - начальник відділу взаємодії з роботодавцями районної філії Оксана Ганущак.

Сьогодні підприємства, установи, організації та фізичні особи-підприємці повинні в обов’язковому порядку оформляти трудові відносини з найманими працівниками та неухильно дотримуватись законодавчих вимог щодо укладання трудового договору.

Заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями районної філії Оксана Білик ознайомила присутніх з порядком надання роботодавцями інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії. Також вона звернула увагу на питання пошуку ефективних шляхів стимулювання діяльності роботодавців, спрямованих на створення нових робочих місць. Одним із таких шляхів є щомісячна компенсація єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та видача ваучерів для підтримання конкурентоспроможності даних осіб на ринку праці.

Наприкінці зустрічі учасникам презентували електронні сервіси служби зайнятості та дали відповіді на всі питання, які їх цікавили.