02.12.2019 | 14:06

Нещодавно з метою привернення уваги до проблем зайнятості людей з інвалідністю та сприяння інтеграції осіб з інвалідністю у суспільстві, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці та надання допомоги у працевлаштуванні спільно з соціальними партнерами Надвірнянською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості проведено тренінг «Повір у себе».

«Щороку 3 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний День людей з інвалідністю. Для того, щоб більш повно вирішити проблем працевлаштування інвалідів та висвітлити питання їх соціального захисту сьогодні ми зібралися разом та запросили наших соціальних партнерів: заступника начальника відділу «Надвірнянське бюро правової допомоги» Людмилу Тушин та головного спеціаліста відділу прийняття рішень по наданню соціальних допомог і компенсацій «Управління соціального захисту населення Надвірнянської РДА» Михайла Яремчука»,- звернулася зі вступним словом до присутніх заступник директора - начальник відділу активної підтримки безробітних районної філії Наталія Андрійович.

Зокрема, вона наголосила на тому, що інвалідність - це не вирок, а працевлаштування особи з інвалідністю є не лише доцільним, а й реальним.

Л.Тушин поінформувала учасників заходу про нормативно-правову базу соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, розроблені методи діяльності державних центрів зайнятості у сприянні їх працевлаштуванню, зокрема наголосила: «До вирішення проблеми професійної реабілітації залучені державна адміністрація, органи місцевого самоврядування, відповідні Міністерства, Фонд соціального захисту інвалідів, громадські організації інвалідів, спілка промисловців та підприємців, підприємства всіх форм власності, служба зайнятості».

М.Яремчук, який до речі сам є особою з інвалідністю, повідомив про соціальні допомоги і компенсації, які є передбачені чинним законодавством для такої категорії громадян, а також поділився досвідом про власне працевлаштування та відданість своїй професії, що дуже вразило присутніх.

Для формування у самих учасників певних принципів і переконань, які допоможуть досягти поставлених перед собою цілей, розвитку позитивного мислення до нових внутрішніх настанов була проведена вправа «Девіз» та вправа «Формула успіху».

Піднімалося питання обговорення перешкод, з якими стикаються інваліди при працевлаштуванні, та способи їх подолання. Важливим моментом обговорення стало питання професійної освіти, в тому числі за сприяння Фонду соціального захисту інвалідів.

На завершення заходу учасники озвучили основні складові активного пошуку роботи та визначили плани на працевлаштування.