02.04.2024 | 15:37

1 квітня 2024 під керівництвом голови Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлани Онищук та її заступниці Людмили Сірко відбулося засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Івано-Франківській обласній військовій адміністрації.

Основним питанням порядку денного було обговорення питання соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб до нових умов життя, зокрема шляхом їхнього працевлаштування.

Розпочала засідання Координаційного центру Світлана Онищук, яка наголосила на важливості питання соціалізації внутрішньо переміщених осіб та максимальної допомоги у вирішенні проблемних питань, з якими стикаються особи, які вимушено покинули свої домівки та знайшли тимчасовий прихисток на Прикарпатті.

Директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк детально проаналізував результати роботи обласної служби зайнятості в частині реалізації активних програм сприяння зайнятості, а також розповів про сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб. Так, протягом 2024 року статус безробітного мали 899 осіб з числа ВПО, з яких допомогу по безробіттю отримували 605 осіб. За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 182 особи. Рівень працевлаштування ВПО становив 15% при середньому значенні по Україні – 12%. За цим показникам наша область займає 2 місце серед регіонів України.  Крім того, з початку року 51 особа проходила професійне навчання, 62 особи отримали ваучер на навчання та підвищення кваліфікації, 98 осіб були залучені до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану та 25 внутрішньо переміщених осіб з числа застрахованих осіб, які не мають статусу зареєстрованого безробітного. 7 внутрішньо переміщених осіб скористалися можливістю отримати мікрогрант на започаткування або розвиток власної справи.

 У засіданні також взяли участь керівники структурних підрозділів Івано-Франківського обласного центру зайнятості, представники міжнародних організацій, благодійних фондів та державних установ, які займаються питаннями внутрішньо переміщених осіб.

До відома: на сьогодні в нашій області вже створено 38 рад з питань внутрішньо переміщених осіб, основним завданням яких є детальне вивчення потреб та всебічна допомога даній категорії громадян.