12.02.2016 | 09:56

Стрімкий ритм сьогодення, непростий шлях ринкової економіки вимагає від сучасної людини ґрунтовних знань про професії. А для учнівської молоді, для майбутніх професіоналів, такі знання вкрай необхідні. В давнину вибір професії був визначений при народженні дитини: кожен займався тим, чим його батько, мати, дід, прадід…Сьогодні діти обирають професії зовсім протилежні, інколи суперечливі родинним традиціям. Молодь, яка навчається в школі, повинна визначитись з орієнтирами. «Ким ти хочеш бути, коли виростеш?», мабуть, це питання входить до пятірки найпопулярніших питань, які дорослі люблять задавати дітям. Знайти себе в світі професій означає отримати можливість гідно заробляти, відчувати себе потрібним людям, суспільству, максимально повно розкрити свої здібності. Це завжди погляд у майбутнє.

Незабаром випускники отримають атестати про загальну середню освіту і перед ними постане завдання щодо визначення свого професійного життєвого шляху. Вибір професійного «маршруту» - один з перших самостійних кроків, які їм потрібно зробити в житті. Адже помилка у виборі професії є неприпустимою, тому що її наслідки дають про себе знати протягом всього життя людини.

Для того, щоб вибір професії випускників був зроблений свідомо та з урахуванням їх здібностей, можливостей і потреб ринку праці, фахівцем з профорієнтації Коломийського міськрайонного центру зайнятості проведено профорієнтаційний захід з випускниками Княждвірської загальноосвітньої школи. Фахівець Коломийського міськрайонного центру зайнятості М.Савчук наголосила, що для власного професійного самовизначення важливим є знання про існуючі професії та реальну потребу у працівниках певних професій на ринку праці. Інакше зусилля в пошуках місця праці за улюбленим фахом виявляться даремними і, замість реалізації своїх набутих знань та навичок, настануть прикрі розчарування щодо власної непридатності, як спеціаліста. Спеціаліст ознайомила присутніх із класифікацією професій, розробленою Є.О.Клімовим, яка серед нечисленних розробок заслуговує на увагу. Щоб успішно та професійно реалізувати себе у праці, має працювати формула «хочу – можу – треба». Важливим  при виборі професії є професійна придатність людини до вибраної професії, тобто її фізичні й актуальні здібності, причому кожна професія має свої вимоги до працівника (зворотний зв'язок). Суспільству всі професії потрібні, але, як кажуть, - кожному своє. Якщо дитина в шкільному віці любить тварин, їх доглядати, лікувати, то з неї не вийде успішного економіста, бухгалтера, програміста, бо це є різні типи професій. Якщо ви творча особистість – художник, письменник, ювелір, то недоцільно здобувати фах лікаря, адвоката чи газозварника, електрика. Так як обрана професія має відкривати широкі горизонти для професійного росту особи, то, безперечно, вагоміші знання у того інженера, котрий починав із робітника. Щоб не поповнювати лави безробітних, варто здобувати професії, яких потребує сучасний ринок праці. Заходом охоплено 28 учнів.