31.07.2020 | 14:22

Днями фахівцем з профорієнтації Галицької районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості проведений вебінар для безробітних осіб на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці», який був присвячений Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми.

Мета заходу — інформування незайнятого населення щодо працевлаштування наших громадян за кордоном, а також обговорення труднощів, з якими вони там зустрічаються.

Фахівець з профорієнтації районної філії Майя Лашків ознайомила учасників зі змінами в законодавстві України у сфері працевлаштування за кордоном в період карантину та перевагами легального працевлаштування та правового захисту громадян.

Також працівник служби зайнятості наголосила, що необдумано погодившись на привабливі пропозиції щодо успішного працевлаштування люди часто опиняються у складних ситуаціях та стають жертвами шахраїв.

Якщо ви їдете за кордон з метою нелегального працевлаштування, то слід пам’ятати що вже автоматично стаєте потенційним потерпілим. А для того, щоб не стати жертвою шахраїв, потрібно зібрати детальну інформацію про агентства, які пропонують працевлаштування за кордоном, та дізнатися чи є в них ліцензії на дану послугу.

І ні в якому випадку не віддавати своїх особистих документів, а при найменших сумнівах, щоб не потрапити до рук работоргівців, одразу звертатись за допомогою до поліції та посольства України в тій чи іншій державі.

Вебінар проходив у теплій атмосфері, де безробітні мали змогу поставити питання та отримати змістовні відповіді.