оп
15.03.2019 | 15:22

14 березня 2019 року для учнів 8-9-х класів Марківської гімназії Печеніжинської ОТГ фахівцем з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Коломийської міськрайонної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Мартою Савчук проведено профорієнтаційний урок та групову профконсультацію з елементами психодіагностичного тестування на тему: «Вибери професію своєї мрії».

Учні «на порозі вибору», адже в такому юному віці з’являється готовність до самовизначення, самовдосконалення. І завдання дорослих - допомогти осягнути розмаїття світу професій, знайти своє покликання в житті. Під час заняття школярі вчилися диференціювати типи професій за профорієнтаційною класифікацією Є.Клімова, визначати вимоги до них, а також підкреслювати потребу в конкретній професії на основі «Барометра професій». Учні також зрозуміли, які риси вони найбільше цінують в конкретній професії й оцінили допомогу служби зайнятості в формуванні професійних планів на майбутнє. Також учнів було ознайомлено з веб – базовою платформою для онлайн профорієнтаційного консультування «Моя професія: консультаційна мережа». За її допомогою учні мають змогу пройти профдіагностичне тестування щодо майбутнього вибору професії.

Присутні подякували за змістовну зустріч, адже від соціально-психологічної адаптованості підлітка залежить, яким дорослим він стане у майбутньому - творчим, успішним працівником, повним планів та ідей, чи безробітним…

«Оберіть правильно професію у майбутньому, живіть і працюйте в Україні, шукайте щастя та щасливу долю на своїй рідній землі», - наголосила фахівець.