08.08.2016 | 15:23

Зустрічі представників професій силових структур, військових підрозділів, державних установ з вихованцями «Карпатського легіону»,  що провадиться програмою, яка передбачає виховну

діяльність з учнями від восьми років та студентами вузів і впроваджує основи підготовки учнівської та студентської молоді відповідно до засад національно-патріотичного, духовного, військово-спортивного виховання, волонтерської діяльності під час ліквідації наслідків стихійних лих, соціальної нестабільності серед населення, підготовки до виконання Конституційного обов’язку – захисту Вітчизни, вибору майбутньої професії, котрі відбуваються традиційно щоліта в с. Луквиця Богородчанського району, залишають після себе багато позитивних вражень та емоцій, корисних навичок та вмінь.

Четвертий етап заходів «Карпатського легіону» передбачив в програмі засвоєння знань та умінь не тільки вивчення правил поводження зі зброєю, а й застосування її аналогів як навчальної у військових операціях, представлених бійцями 80-ї аеромобільної бригади Збройних Сил України. В процесі операції «зачистка

території» нарівні з військовими професіоналами «легіонери» вправлялися і знайомилися з особливостями роботи парамедика, морського піхотинця, десантника в лісовій місцевості в умовах екстремальної ситуації.

Знання з топографії, вміння рухатися за даними карти, рухатися по азимуту, переправа, швидкісний спуск, підйоми – для більшості легіонерів не нова інформація, але застосування на практиці в умовах виконання навчальних військових завдань викликало чимало позитивних емоцій і вражень, а особливо в інструктора з пішохідного туризму, члена суддівської комісії Обласної федерації туризму Івана Гатича, який дав високу оцінку вдосконаленим вмінням окремих юнаків та вражаючою потребою у підлітків прагнення бути досконалим.

Цьогорічне спілкування з гірськими рятувальниками дало можливість юнакам та дівчатам відчути себе справжніми професіоналами своєї справи. Після того, як заступник начальника гірської пошуково-рятувальної частини АРЗ СП УДСНС в Івано-Франківській області Василь Завалко розповів про специфіку порятунку людей у гірській місцевості та на гірських швидкоплинних річках, зазначивши зокрема, що пошуки грибників – досить специфічна робота, оскільки, на відміну від туристів, спрогнозувати їхні напрямки руху надзвичайно складно, практично неможливо, гірські рятувальники продемонстрували своє обладнання й відразу приступили до практичної частини. Застосовуючи уже набуті вміння: в’язати вузли, встановлювати навісні переправи, робити ноші з підручних матеріалів, підлітки власноруч транспортували потерпілого на ношах до катамарана, переправляли його на інший берег озера, де його чекала інша група. Вихованці табору відчували себе справжніми гірськими рятувальниками.

Викладачі кафедри радіофізики і електроніки Прикарпатського національного університету спільно з Олександром Красіличем та фахівцями–розробниками моделей на базі гуртків, клубів з аеродальтопланеризму в Івано-Франківській області продемонстрували зразки робіт літальних апаратів, моделей, конструкцій літаків, квадрокоптерів, безпілотників. Ознайомивши з історією розвитку та перспективою аеродальтопланеризму в Україні, зацікавили багатьох спробувати свої здібності в роботі клубів та гуртків міст Івано-Франківська та Львова. Тут, юнаки з особливою відповідальністю освоїли систему «розтяжок», спробували дослідити характер дії таких конструкцій.

Керівник навчальної програми «Карпатський легіон», інструктор зі спорту Прикарпатського національного університету Сергій Демчук проінформував залучених до співпраці з молоддю про те, що окрім відпочинку та гарту свого характеру кілька десятків підлітків вчаться захищати себе, свою рідну землю, а ці зустрічі з представниками відповідних професій – мають стати пізнавальними і в майбутньому одним з ключових у виборі професії.

Тому, під час зустрічей з силовиками різних структур фахівець центру зайнятості долучилась до розповідей про специфіку роботи та тонкощі кожної з представлених професій, використовуючи інформаційні матеріали, відео інформацію. Діти дізналися в яких навчальних закладах можна здобути ту чи іншу професію. Кожен учасник «Карпатського легіону отримав корисну і цінну для себе інформацію, в тому числі за результатами індивідуальних послуг з профдіагностичного обстеження, про напрямки обрання своєї майбутньої професії згідно своїх індивідуальних психологічних та психофізіологічних особливостей.

 

Фотоматеріали заходу