15.05.2019 | 15:56

13 травня 2019 року Надвірнянською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості проведено ряд профорієнтаційних заходів, спрямованих на професійне самовизначення старшокласників Парищенської ЗОШ І-ІІІст.

Мета заходів - сприяння формуванню уявлення старшокласників про життєвий та особистий професійний план; об’єктивна оцінка та самоаналіз рівня розвитку своїх професійно важливих якостей (внутрішніх умов для досягнення мети) та їх співвідношення з вимогами професій, сфер трудової діяльності до людини; розвиток основних способів розумової діяльності: навчання аналізу етапів власного професійного плану, вміння аналізувати етапи свого професійного плану, виділяти головне, узагальнювати і систематизувати.

«У кожної людини: є дивовижна здатність-мріяти. Поки людина живе, вона завжди про щось мріє. Іноді її мрії стають реальністю, перетворюючись на життєві цілі»,- розпочала роботу з учняти провідний фахівець з профорієнтації Надвірнянської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Анжела Ментинська.

Учням було запропоновано скласти власний професійний план, головна мета якого- вибір професії. Школярі визначали кожен для себе найближчі завдання та найбільш віддалені цілі, шляхи та засоби досягенення найближчих цілей, а також можливі перешкоди на шляху досягнення мети, власні можливості для досягнення мети, запасні варіанти та шляхи їх досягнення.

Відповідно до цього проекту діти планували, шлях поетапного досягнення власної поставленої мети. А після того, як план готовий, необхідно почати по ньому діяти: по-перше, це визначення та оцінка своїх «хочу» і «можу», по-друге, збір і оцінка всієї отриманої інформації про навчальні заклади, робочі місця, і, нарешті, прийняття рішення та планування досягнення мети.

Учні позитивно відгукнулися на пропозицію зареєструватися на веб-базовій платформі «Моя професія: консультаційна мережа» для проходження онлайн тестування та отримання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі.