оп

Шлях до професійного успіху - довгий і часто непростий. Він поєднує наполегливу роботу, погоню за своєю мрією і знайомство з правильними людьми. Однак ви можете прямо зараз здійснювати дії, які допоможуть підібратися ближче до своїх цілей.

1. Прокидайтеся вчасно або навіть раніше. Співробітники, які раніше приходять в офіс, сприймаються керівниками як більш відповідальні і отримують кращу оцінку в порівнянні з тими, хто прибуває на роботу пізніше. І навіть, якщо людина, яка запізнилася затримається в офісі довше, це не вплине на ставлення до неї.

2. Приділіть увагу одягу. Вчені припускають, що більш суворий зовнішній вигляд додає впевненості і робить людину більш впливовою в очах оточуючих.    

3. Говоріть з керівником компанії під час перерв. Несподіваний перетин з керівником під час перерви може для когось здаватися справжнім жахом, але це не так. Якщо ви недостатньо добре знаєте керівника, увійдіть і розкажіть, в якому підрозділі працюєте. Потім вивчіть його мову, щоб зрозуміти, наскільки він зацікавлений в продовженні розмови.

4. Розплануйте час максимальної продуктивності. Присвятити першу годину робочого дня потрібно найважливішому завданню, яке перед вами поставлене. В ідеалі в цей час вас не повинні турбувати дзвінки, електронні листи і т.д. Психологи називають цей період «сильною годиною».

5. Слухайте музику перед початком виконання завдання. Багато хто вважає, що слухання музики в процесі виконання завдань допомагає впоратися з роботою швидше, але дослідники довели, що це не так. У більшості випадків музика знижує продуктивність.

Люди, які працюють під музику, гірше справляються із завданнями на запам'ятовування, ніж ті, хто працював в тиші. Музику слід слухати за 10-15 хвилин до початку роботи, це допоможе розслабитися і зарядитися позитивним настроєм.

6. Пообідайте з колегами. Згідно зі статистикою, 80% співробітників обідають за своїм робочим столом. Однак, якщо ви на 15-30 хвилин покинете робоче місце, то обід може виявитися більш корисним. Експерти кажуть, що після зміни обстановки у людей прокидається креативність і тяга до інновацій та поліпшуються командні результати.

7. Знайдіть собі наставника. Ваш керівник не повинен бути єдиною людиною, до вказівок якої ви прислухаєтеся. Успішні лідери часто вибирають для себе наставників або ж спілкуються з колегами, обмінюючись відгуками про роботу.

Це допомагає швидше просуватися по кар'єрних сходах. Рекомендується вибрати в якості наставника представника іншої сфери діяльності або іншого відділу вашої компанії. У найбільш успішних лідерів є друг, який надихає їх брати ініціативу в свої руки. З такими друзями можна регулярно обмінюватися знаннями та порадами.

 8. Попросіть підлеглих оцінити вас. Не забувайте також отримати фідбек від людей, які знаходяться нижче вас по статусу. Екс-менеджер Google і Apple Кім Скотт радить запитати у підлеглих: «Що мені почати або перестати робити, щоб вам було простіше працювати зі мною?». Потім потрібно мовчки почекати кілька секунд, поки співробітники зберуться з думками і почнуть висловлювати конструктивну критику.

9. Виступайте на нарадах. Це трохи лякає, але воно того варте. Справляють враження люди, які беруть слово і діляться ідеями. Право висловлювати думки не зарезервовано тільки за керівниками. Візьміть слово і переконайтеся, що дотримуєтеся балансу. Вам слід не тільки хвалити і підтримувати інших, але і конструктивно критикувати. І ніколи не бійтеся ділитися ідеями. Іноді вони бувають хорошими, іноді - поганими.

10. У кінці робочого дня подумайте про свої досягнення. Людині досить присвятити 15 хвилин письмового аналізу своїх досягнень, щоб домогтися більшого успіху на роботі.

11. Складіть план на наступний робочий день. Не чекайте ранку, щоб з'ясувати, над чим вам доведеться працювати. Важливо записати ваші цілі на наступний день, ця практика допоможе не фокусуватися весь час на робочих обов'язках і трохи розслабитися.