Зайнятість населення — одне з пріоритетних завдань в роботі Косівської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості.. Тому залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру — ефективний шлях тимчасового вирішення працевлаштування громадян.

22 березня 2018 року Косівською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості проведений семінар на якому, провідний фахівець з профорієнтації Тетяна Романчич наголосила, що одним із вагомих  чинників, що знімає напругу на ринку праці й забезпечує тимчасову зайнятість громадян - це громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру.

На заході присутні дізналися, що  Косівська районна філія  вже тривалий час співпрацює  із  ОТГ, сільськими та селищними радами району, а також  з підприємствами у напрямку організації та проведенні таких робіт.  Адже саме організація громадських  та інших робіт  тимчасового характеру  надає місцевим громадам можливість виконувати роботи, що відповідають потребам  територіальної громади, залучати безробітних до виконання суспільно корисних робіт. Ці роботи дають позитивний результат як для  безробітних, так і для населених пунктів, в котрих вони проживають.

Наприкінці семінару, підводячи підсумки, всі присутні погодились  з тим, що  через громадські та інші роботи тимчасового характеру вдається розв'язати низку актуальних для життєдіяльності територіальних громад питань, а з іншого боку — за відсутності постійних місць роботи  на деякий час залучитися до легальної зайнятості з гарантованим заробітком.

А ще, саме головне, учасники громадських та інших робіт тимчасового характеру  отримують можливість набути практичного досвіду, встановити нові соціальні контакти, завдяки яким людина може знайти постійну роботу.