оп

З метою налагодження тісної співпраці служби зайнятості з роботодавцями м.Калуша та Калуського району, ознайомлення їх з послугами, які надає центр зайнятості щодо укомплектування вакантних робочих місць, а також з метою детінізації та легалізації зайнятості 18 жовтня 2018 року Калуською міськрайонною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості організовано та проведено семінар  з роботодавцями на тему: «Форми та методи співпраці з роботодавцями». В семінарі взяли участь заступник начальника Управління праці та соціального захисту населення  Володимир Климентій та начальник сектору доходів Калуського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Надія Коцеловська.

Фахівець міськрайонної філії  Оксана Комарницька розповіла про послуги, які надаються державною службою зайнятості роботодавцям, та зазначила, що налагодження тісної співпраці з роботодавцями значно підвищує ефективність роботи служби зайнятості, допомагає вирішенню головного завдання – працевлаштування незайнятих громадян на вільні та новостворені робочі місця. Роботодавцям наголошено на можливості створення нових робочих місць з відшкодуванням єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Детально зупинилась на таких послугах служби зайнятості, як професійне навчання, стажування, роботи тимчасового характеру. Акцентувала увагу учасників семінару на сучасних ефективних формах та методах співпраці з роботодавцями зокрема: проведення міні-ярмарок та ярмарок вакансій, створення відеорев’ю та відеовакансій, а також детально зупинилась на тому, що службою зайнятості впроваджено електронний сервіс – «Електронний кабінет роботодавця», зорієнтований на скорочення витрат часу для відвідування служби зайнятості та на підвищення рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості.

До слова були також запрошені Н.Коцеловська, яка детально розповіла присутнім про новації, впроваджені в системі пенсійного забезпечення, про те, як вплине страховий стаж на майбутню пенсію, закликавши роботодавців вести соціально відповідальний бізнес, а також В.Климентій, який розповів про наслідки використання праці нелегальних робітників як для роботодавців, так і для працюючих осіб.

Під час заходу було обговорено пріоритети та ключові принципи співпраці з роботодавцями різних форм власності, їх права та обов`язки. На даному заході фахівець міськрайонної філії окремо зупинилась на  законодавстві про працю та зайнятість, звернула увагу на необхідності дотримання норм чинного законодавства стосовно прав і гарантій найманих працівників. Під час обговорення даної теми відбувся конструктивний діалог роботодавців з фахівцями  центру зайнятості.

В ході заходу роботодавці отримали вичерпні відповіді на питання, що їх цікавили, а також підкреслили вагомість співпраці з службою зайнятості.