оп

4 жовтня 2018 року Надвірнянською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості проведено профінформаційний семінар під назвою «Легальна зайнятість».

«Тіньова»  зайнятість, «тіньова» заробітна плата  - проблемні явища, що, на жаль, на сьогодні залишаються актуальними. Адже використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, що суттєво впливають на життя людини. Негативний вплив тіньової зайнятості стосується й суспільної небезпеки, адже всі люди є споживачами послуг у сфері громадського харчування, торгівлі, транспорту, будівництва тощо. Тіньова зайнятість певним чином сприяє поширенню професійних захворювань, підвищенню рівня аварійності на дорогах, збільшенню ризиків виникнення нещасних випадків на виробництві, адже офіційно неоформлений працівник не проходить обов'язкового медичного обстеження, з ним не проводяться інструктажі, навчання з техніки безпеки, охорони праці тощо. Крім цього, використання прихованих трудових відносин призводить і до зменшення надходжень до бюджету держави. Тому питання легалізації зайнятості населення є надзвичайно важливим.

Провідний фахівець з профорієнтації Анжела Ментинська ознайомила присутніх з шляхами працевлаштування, послугами служби зайнятості, наголосила на перевагах легальної зайнятості як основі соціальної захищеності працюючого населення. Разом з тим були обговорені питання, які стосуються укладання трудових договорів, цивільно-правових угод, контрактів. Присутні дізналися про різновиди шахрайства при працевлаштуванні, такі як торгівля людьми та економічна експлуатація праці.

В семінарі взяли участь 14 осіб з числа безробітних.