«Наше життя є те, що ми думаємо про нього», - говорив філософ Марк Аврелій. А щоб наші думки були в межах благополуччя, позитиву, задоволення, успіху, потрібно правильно обирати не тільки особистісний шлях, а й, відповідно йому, професійний.

З метою формування особистості школярів, як суб’єктів самовизначення, створення для них умов, що стимулюють до самопізнання і саморозвитку із спрямуванням на оптимальне вирішення власних життєвих завдань 22 березня 2018 року фахівцем з профорієнтації Івано-Франківської міської філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Наталією Поною проведено профорієнтаційний урок для учнів 8 класу Івано-Франківської загальноосвітньої школи I-III ступенів №7. Завдяки проведеному уроку при професійному самовизначенні школярі будуть опиратися на аналіз суб’єктивних та об'єктивних умов професійного самовизначення, з самостійним прийняттям рішень щодо конкретної професії або напряму професійної діяльності.

Аналізуючи ринок праці, актуальні професії в Івано-Франківській області, професії сучасності та майбутнього учні зрозуміли як робити правильний професійний вибір, помилки, які виникають та критерії оцінки правильного вибору професії.