6 травня 2022 року фахівцями Коломийської міськрайонної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості на базі Матеївецької територіальної громади було організовано та проведено ситуативно-інформаційний захід для внутрішньо переміщених осіб.

Метою проведення такої зустрічі було надання інформаційної та практичної допомоги внутрішньо переміщеним особам. До участі у заході також були запрошені соціальні партнери служби зайнятості. Організатори мали на меті сформувати в свідомості кожної внутрішньо переміщеної особи розуміння того, що на теренах Коломийщини для них будуть створені всі необхідні умови для соціалізації та якнайшвидшого відновлення можливостей жити повноцінним життям, у тому числі бути конкурентоздатними на ринку праці.

Заступник начальника відділу активної підтримки безробітних міськрайонної філії Роман Фучко спільно із фахівцем відділу взаємодії з роботодавцями Ліаною Сеневич надали інформацію про послуги, якими можна скористатися, та про поточний стан ринку праці регіону. Також надано інформацію про роботодавців, що відчувають потребу в кадрах та готові створити пільгові умови праці.

Марта Фучко – головний юрист сектору «Коломийське бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Коломийського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, наголосила про важливість забезпечення та дотримання всіх прав внутрішньо переміщених осіб. Розповіла про особливості роботи центру з надання безоплатної правої допомоги та перелік послуг для внутрішньо переміщених осіб.

Проведення такого виду заходів є важливим етапом у комплексі соціальної та економічної допомоги внутрішньо переміщеним особам, що допомагає встановлювати соціальні зв’язки із органами місцевої влади, соціальними і сервісними службами, які, взаємодіючи між собою, допомагають вирішувати нагальні проблеми громадян.