30 березня 2022 року відбувся круглий стіл в приміщенні Калуської міськрайонної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості.

Мета заходу - обговорення Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного часу».

В заході взяли 15 представників юридичних осіб, установ, організацій та фізичних осіб підприємців, а також зареєстровані безробітні з числа внутрішньо переміщених осіб.

Відкрила засідання круглого столу заступник директора-начальник відділу взаємодії з роботодавцями міськрайонної філії Алла Гудзовата, яка розповіла про ситуацію на ринку праці Калущини в період дії воєнного стану, а також про пріоритетні завдання служби зайнятості.

«У цей нелегкий час кожному з нас потрібно докладати значно більше зусиль, ніж за звичайних умов. Це необхідно, щоб стабілізувати економіку країни, забезпечити критично важливі потреби громадян та війська, а також усунути проблему кадрового забезпечення», - наголосила А. Гудзовата.

Учасники були проінформовані про умови, механізм виплати коштів для надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час бойових дій в Україні.

У заході взяла участь головний державний інспектор Управління держпраці в Івано-Франківській області Наталія Тимошук, яка детально зупинилась на особливостях укладання, призупинення дії та розірвання трудового  договору, а також особливостях встановлення та обліку часу роботи і відпочинку. Крім того, вона розповіла про особливості роботи у нічний час, оплату праці та окремі положення колективного договору.

Роботодавці вели активний діалог та отримували відповіді на усі запитання, які їх цікавили.