Незабаром сьогоднішні студенти отримають дипломи і вийдуть у «вільне плавання» у безмежний океан під назвою «ринкова економіка». Як знайти своє перше робоче місце, довести свої переваги перед конкурентами, подолати внутрішні страхи і невпевненість та почати свій кар’єрний шлях, досягаючи успіху у реалізації вмінь, знань, навичок, здобутих в навчальному закладі?

Ваша перша робота не завжди може бути найкращою, але вона є найважливішою. Це не означає, що вона має бути «роботою мрії» або навіть такою, що просто подобається, а має бути такою, на якій ви зможете навчатись у інших, здобути професійний досвід.

Це не обов’язково має бути компанія з гучним іменем, але там має бути компетентний начальник, який навчить вас, як бути людиною – як робити правильні речі, як робити речі правильно – і ви повинні там залишатись. – Пообіцяйте собі: «Я пробуду там три роки». Тоді ви почнете рухатись вперед.

Також важливо, щоб перший досвід роботи був ще під час навчання, коли є підтримка батьків та стипендія. До того ж, поки ти студент, не страшно схибити; і закиди досвідчених співробітників: “Ти неправильно робиш”– не вирок і навіть не дрібна поразка, а досвід, можливість удосконалити навички!

Зважаючи на вище сказане пропонуємо Вам поради, при виборі першого робочого місця:

1. Збережи мрію – залиш амбіції на потім

Звісно, ми вже з перших кроків хочемо кар`єрного зростання, високої зарплатні, піку майстерності… Але рожева мрія руйнується, як тільки потрапляєш у невеликий офіс, зазнаєш перших поразок і не отримуєш  доларів на свою банківську картку. Тож, найперше, не слід очікувати миттєвого успіху та швидких результатів.

2. Бачу мету – не бачу перешкод

Перше запитання, на яке ти маєш собі відповісти, починаючи будь-яку справу: «Для чого?». З психологічної точки зору дуже важливо розуміти свою мету. Це може бути будь-що: від елементарного бажання стати фінансово незалежним чи винайняти кімнату окремо від батьків до прагнення набути нових навичок, практичного досвіду, познайомитися з людьми. Коли ти чітко усвідомлюєш свою кінцеву мету – можеш подолати будь-які перешкоди.

3. Людина – середнє арифметичне свого оточення

Фахівці стверджують, що 50–60% нашого успіху залежить від оточення. Тобто в компанії, де працюють справді висококваліфіковані працівники, можна швидко перейняти великий обсяг практичних знань, моделі поведінки життєвого успіху та розвитку, завести корисні знайомства. Тому зважай на оточення, до якого збираєшся долучитися.