оп

На сьогоднішній день багато розмов ведеться про професії, які будуть актуальними в наступному році, але давайте підемо далі і поміркуємо, які професії та спеціальності будуть користуватися попитом в майбутньому.

 

Аналітик великих обсягів даних. Щоб працювати з великими обсягами даних, укладеними в масиви, необхідні глибокі навички статистичного та інтелектуального аналізу даних, а також проектування і подальшої розробки не тільки стандартних баз даних, але і систем штучного інтелекту.

Дата-технолог. Спеціаліст такої посади повинен розбиратися в методах фізичного зберігання даних і архітектурі нових типів баз даних, що з'являються, відповідно, і додатків для роботи з ними.

Інженер хмарних обчислень. На такій роботі доведеться створювати і обслуговувати розподілені високонавантажені системи, призначені для віртуалізації обчислень різного рівня складності.

Психолінгвіст. У посадові обов'язки цього фахівця повинні входити побудова фраз і пропозицій шляхом обробки моделей процесів природної мови.

Нейропсихолог. Центральна нервова система продовжує бути одним з найбільш таємничих і загадкових центрів людського тіла. Саме в обов'язки нейропсихолога входить вивчення роботи нейронних мереж і когнітивних процесів обробки інформації, а також моделювання нейронних мереж для експериментальних систем.

Фахівці інтелектуальних мереж електропостачання. Працівники даного напрямку будуть займатися створенням і повним обслуговуванням системи збору інформації про виробництво і споживання електричної енергії у місті або окремих мережах для підвищення надійності та ефективності їх роботи.

Фахівці дистанційної освіти. Вони будуть займатися не навчанням студентів, а координацією роботи викладачів зі студентами, що знаходяться по той бік монітора. Також в обов'язки даної професії входить пошук найбільш ефективної взаємодії між існуючими освітніми установами та освітніми онлайн-порталами.

Дизайнер дистанційних курсів. Продовжуючи тему дистанційної освіти, можна виявити ще одну затребувану професію - дизайнер онлайн-курсів, який займається розробкою або адаптацією методик, навчального матеріалу і курсів, що дозволяють підвищувати рівень освіти. І тут мова йде про більш складні методи адаптації, наприклад, віртуальна реальність чи гейміфікація.

Медичний робототехнік. А ось це справді благородна і відповідальна робота, яка принесе людству величезну користь, коли робототехніка почне виробництво протезів, імплантатів і навіть екзоскелетів, про які зараз ми можемо тільки мріяти, дивлячись фільми про супергероїв.

Консультант з генетики. У майбутньому планується значне зниження вартості проведення генетичного аналізу, відповідно, зросте і необхідність у залученні до роботи фахівців, які будуть здатні проаналізувати індивідуальну генетичну карту для виявлення відхилень і патологій.

Біоінформатик. Вчені вірять у те, що в найближчому майбутньому код ДНК буде розкритий, відповідно, його можна буде перепрограмувати, щоб отримати іншу структуру, видаливши «зіпсовані» гени.

Харчовий технолог. Молекулярна кухня лише недавно стала з'являтися в ресторанах, але вже зацікавила собою багатьох гурманів. Харчові технологи в майбутньому ступнуть далеко вперед, розшукуючи альтернативні джерела харчування, а також можливості для синтезування їжі.

Інженер доповненої реальності. Цей фахівець буде займатися створенням і впровадженням різних професійних додатків для доповненої реальності. Це буде актуально для архітектури, медицини і навіть авіації, адже, наприклад, студенти спеціалізованих вузів отримають можливість вивчати свої предмети, не ризикуючи при цьому своїм життям або життям інших людей.

Спеціаліст переробки відходів. Проблема сміття стає глобальною, адже розвиток технологій тільки збільшує обсяги промислових і побутових відходів. Спеціаліст з переробки повинен вміти не тільки правильно утилізувати сміття, але і розглянути його на роль альтернативного палива, тим більше, що в майбутньому це питання буде стояти дуже гостро через брак природних ресурсів.

Дизайнер ГМО. Незважаючи на численні протести з боку організацій, що захищають природу, створення ГМО рослин є одним з основних напрямків сучасної агропромисловості. При правильному підході до справи і підборі потрібного набору генів можна отримати продукт, який може бути використаний не тільки в харчовій промисловості, а й в охороні здоров'я.

Планувальник «розумного» міста. Якщо «розумним» будинком вже нікого не здивуєш, то «розумні» міста — це поки лише цікава задумка. Але навіть у разі її реалізації потрібні фахівці, які зможуть контролювати локальні і загальноміські системи з урахуванням численних даних з навколишнього світу, що необхідно для підтримки нормального життя в місті.

Криптокоуч. Цілком передбачувано, що в майбутньому фізичні гроші відійдуть на другий план, а люди все частіше будуть користуватися криптовалютами і брати мікрозайми. Тому саме такі люди, як криптокоучі, допомагатимуть в майбутньому всім бажаючим розібратися з тим, що ж відбувається взагалі на ринку валют. А також будуть підказувати, як краще отримати вигоду зі своїх заощаджень.

Цифровий кравець. Зовсім скоро в ательє вже ніхто не буде бігати навколо твоєї талії і міряти сантиметри, тому що людей замінять мініатюрні пристрої, які з точністю зможуть вимірювати параметри людини і складати його 3D-модель. Людина ж, що працює цифровим кравцем, буде прямо в магазинах доставляти такий пристрій користувачеві, збирати дані про його розмір та підбирати клієнту ідеально підігнаний одяг.

Тім-менеджер по роботі людини з машиною. Аналітики вважають, що ринок праці в майбутньому буде багато в чому залежати від того, як добре люди і машини навчаться працювати спільно. Тім-менеджер буде визначати, які сильні сторони є у робота, а які - у людини, після чого буде налагоджувати їх спільну роботу.

Радник з фітнес-мотивації. Час буде йти, а людей, які бажають схуднути, ставатиме тільки більше. Тому контролювати процеси схуднення будуть радники з фітнес-мотивації, які по датчикам і відео будуть стежити за здоров'ям, а також підтримувати і мотивувати так, як ніби вони з вами знаходяться в одній кімнаті.

Проектувальник подорожей в доповненій реальності. На передній план у майбутньому вийде економіка дослідів. А найбільш високо будуть цінуватися абсолютно нові розваги, які дають фантастичні відчуття і знання. Подорожі на іншу планету стануть стандартною практикою, а створювати сценарії і розробляти дизайн та проектувати світи будуть вже нові фахівці.

Спектр професій, якими людина буде займатися в майбутньому, досить обширний, але поки абстрактний, адже одне серйозне наукове рішення може похитнути всю систему світобудови, після чого повністю зміниться робочий ринок і, відповідно, зміниться і сам список.