оп

21 лютого 2019 року Косівською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості в приміщенні Косівської школи мистецтв проведено профінформаційний семінар для працівників відділу освіти райдержадміністрації  та заступників директорів шкіл району.

Під час семінару обговорювалась роль професійної орієнтації у вихованні учнівської молоді та взаємодія загальноосвітніх навчальних закладів району і служби зайнятості. Одним із пріоритетних завдань, які поставили перед собою учасники семінару – це проведення ряду заходів з метою привернення уваги молоді до актуальних на ринку праці професій, розширення світогляду, поглиблення знань про світ професій та формування в учнівської молоді стійкої мотивації до праці за робітничими професіями.

 В даному заході взяла участь провідний фахівець з профорієнтації Косівської районної філії Тетяна Романчич, яка проінформувала присутніх про послуги служби зайнятості, про те, що з школярами проводяться профорієнтаційні уроки, семінари, різноманітні інтерактивні заходи, професіографічні екскурсії, дні відкритих дверей на виробництві, центру зайнятості, навчальних закладів. На цих заходах фахівці служби зайнятості ознайомлюють учнів шкіл з послугами, які надає служба зайнятості молоді, станом ринку праці, з класифікацією професій та професіями, які користуються попитом на ринку праці, застерігають від типових помилок при виборі професії та наслідків, які з цього випливають. Учні проходять профдіагностичні тестування, за допомогою яких визначають свої особистісні риси та психофізіологічні особливості, що відповідають певному спектру професійної діяльності. А також  наголосила заступникам директорів  шкіл про можливість використання школярами тестових методик за допомогою платформи «Моя професія: консультаційна мережа» та Платформи державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри, де школярі можуть самостійно пройти тестування.

 Захід пройшов у формі активного обговорення тих проблемних питань, перед якими стикається молодь, стоячи перед вибором майбутнього фаху. Всі учасники заходу прийшли до єдиної думки, що тільки спільними зусиллями у профорієнтаційній діяльності можна вирішувати проблемні питання. Це й буде сприяти успішному розвитку особистості та визначенню професійних намірів учнівської молоді.