Співбесіда з роботодавцем чи то онлайн, чи офлайн - не односторонній допит, тому не бійтесь ставити запитання, особливо, коли є про що. Це покаже вашу зацікавленість і компетентність. А от людина, яка ні про що не питає – може здатися несерйозною.

Насамперед, потрібно підготувати запитання, які ви хочете поставити роботодавцю:

  1. Обов'язки – навіть якщо ви конкретно обговорили, чим доведеться займатися, а про інше можна дізнатися з опису вакансії – уточніть всі нюанси;
  2. Успіхи компанії – це допоможе зрозуміти імідж компанії і показати вас як людину, зацікавлену у конкуренції і кар’єрному зростанні;
  3. Організаційні моменти – дізнайтесь про графік роботи і відпусток, про особливості офісу. Так ви зможете визначити для себе, як варто планувати робочий день, які можливості у вас будуть і з чим доведеться миритися;

До речі, питання оплати праці ніколи не обговорюється в першу чергу. Спершу потрібно зацікавити роботодавця своїми вміннями, подати себе, а вже потім говорити про винагороди. Краще дочекатися, коли вас запитають про бажаний рівень оплати.

Вас ніколи не візьмуть на роботу, якщо будете поливати брудом попереднього роботодавця. Навіть якщо колишній начальник і колеги дійсно вчинили з вами нечесно – краще просто коректно на це натякнути.

У вас точно захочуть дізнатися, що ви можете запропонувати компанії і яку користь можна від цього отримати. Перерахуйте ті чесноти, що будуть корисні на цій посаді.

Що стосується слабких сторін – здатність визнавати власні слабкості означає, що ви схильні до самоаналізу. Відповідь на це дозволить роботодавцю визначити, чи розумієте ви свої сфери розвитку і чи збираєтесь ставати кращими.

І головне, пам’ятайте, що від рівня підготовки до співбесіди залежить успіх вашого працевлаштування!