Враховуючи військовий стан та гуманітарну ситуацію в Україні, а також масове переселення громадян із територій, де відбуваються бойові дії, фахівцями Коломийської міськрайонної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості на базі Коломийської міської публічної бібліотеки  організовано та проведено ситуативно-інформаційний захід для внутрішньо переміщених осіб «Від взаємодопомоги до взаємодії».

Мета зустрічі - надання інформаційної та практичної допомоги внутрішньо переміщеним особам. До участі у заході також були запрошені соціальні партнери служби зайнятості. Організатори мали на меті сформувати в свідомості кожної внутрішньо переміщеної особи розуміння того, що на теренах Коломийщини для них будуть створені всі необхідні умови для соціалізації та якнайшвидшого відновлення можливостей жити повноцінним життям, у тому числі бути конкурентоздатними на ринку праці.

Директор Коломийської міськрайонної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Мирослав Мацьків спільно із начальником відділу активної підтримки безробітних Наталією Гінчицькою та начальником відділу взаємодії із роботодавцями Марією Кіф’як надали інформацію про послуги, якими можна скористатися, та про поточний стан ринку праці регіону. Також запрошено представників роботодавців, що відчувають потребу в кадрах, для інформування присутніх про вакансії та умови праці.

Директор бібліотеки Наталія Тарновецька поінформувала про послуги коворкінгу та можливості організації віддаленого робочого місця, якими можна користуватися необмежено на безоплатній основі.

Марта Фучко – головний юрист сектору «Коломийське бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Коломийського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, наголосила про важливість забезпечення та дотримання всіх прав внутрішньо переміщених осіб. Розповіла про особливості роботи центру з надання безоплатної правої допомоги та перелік послуг для внутрішньо переміщених осіб.

Проведення такого виду заходів є важливим етапом у комплексі соціальної та економічної допомоги внутрішньо переміщеним особам, що допомагає встановлювати соціальні зв’язки із органами місцевої влади, соціальними і сервісними службами, які взаємодіючи між собою допомагають вирішувати нагальні проблеми громадян.