10 лютого 2022 року фахівцем з профорієнтації Рогатинської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Мар’яною Кізимою проведено семінар для безробітних осіб з орієнтації на службу в Зброїних Силах України та груповий профінформаційний захід для учнів 8 класу Рогатинського ліцею імені Братів Рогатинців на тему "У пошуках майбутнього. Ким бути?".

В семінарі «Орієнтація на службу в Зброїних Силах України» взяло участь особи, з числа безробітних, які мали змогу поспілкуватися з начальником відділення обліку мобілізаційної роботи заступником начальника 4 відділу Івано-Франківського районного територіального центру комплектації та соціальної підтримки майором Валерієм Владіміровим

Вході проведення заходу учасники ознайомилися із тенденціями військової служби за контрактом в Державній прикордонній службі, з порядком відбору кандидатів, строками служби, грошовим та матеріальним забезпеченням військовослужбовців, а також з пільгами, гарантіями та вакансіями. В. Владіміров також проінформував учасників про створення батальйонів територіальної оборони, про формування та комплектування підрозділів територіальної оборони, про добровольчі формування та грошове забезпечення.

Наприкінці зустрічі учасники переглянули відеоролик про 10 гірсько-штурмову бригаду та отримали відповіді на усі запитання.

М. Кізима ознайомила учнів Рогатинського ліцею імені Братів Рогатинців з класифікацією професій, вимогами, які ставить професія до людини, а також умінням адекватно оцінювати свої можливості відповідно до вимог обраної професії та повідомила про основні правила вибору професії.

Ліцеїсти мали змогу ознайомитися з онлайн-платформою « Моя професія. Консультаційна мережа» та профорієнтаційною платформою «Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри» метою яких є надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі, як старшокласникам, які ще тільки стоять на порозі професійного вибору, так і дорослим, котрі бажають змінити професію. Тестування також дає можливість пізнати свої професійні інтереси та цінності, рівень розвитку, інтелекту та психологічні особливості.

Даний захід пройшов в цікавій та змістовній формі, школярі були досить активними та задавали безліч питань, на які отримали змістовні відповіді.