Найголовніше у виборі професії – справжні природні бажання людини, які зазвичай плутають з банальними потребами. Правильний вибір професії – це ключ до щасливого життя. Щоб займатися улюбленою справою, при виборі професії потрібно орієнтуватися на власні інтереси, бажання й уміння. Тоді хобі стане роботою, і навпаки.

Профорієнтація людини залежить від її темпераменту, психотипу, менталітету, мотиваційного «налаштування», сфери інтересів. Простим інструментом для зниження ризику вибору «не тієї» спеціальності є профорієнтаційні тестові методики, зокрема ті, які ви можете пройти на «Платформі профорієнтації та розвитку кар’єри» державної служби зайнятості (profi.dcz.gov.ua), «Моя професія: консультаційна мережа) (myprofession.com.ua)  . Завдяки цьому ви визначите:

- свої професійні і культурні інтереси;

- профіль здібностей (які дисципліни і предмети даються найкраще);

- рівень мотивації (що стимулює, надихає, мотивує);

- навчальні стратегії та методи;

- властивий вам метод вирішення проблем (так званий «емоційний інтелект»);

- напрями навчання в цікавій сфері, що підходить саме вам ,і тоді навчання стане легшим і приємнішим, дасть швидкий старт успішній кар'єрі.

Підвищите шанси досягти успіхів, визнання і добробуту.

Визначення підходящої професії актуальне не тільки для учнів і студентів (хоча саме для них це найважливіше), але і дорослі люди, що, здавалося б, відбулися, теж іноді змінюють спеціальність – якщо, звичайно, людині вистачає усвідомленості, рефлексії своїх бажань і рішучості змінити своє життя на краще, незважаючи на традиції, погляди оточуючих і витрачені на нецікаву професію роки.

Профорієнтація користується все більшою популярністю в Україні, оскільки все більше батьків, учнів і студентів розуміють, наскільки важлива саме правильно проведена профорієнтаційна робота. Адже, вибір напряму навчання та професії відповідно до своїх здібностей і нахилів – це необхідна умова і основа щасливого життя і матеріального благополуччя, шлях до визнання та успіху.