Часто в особи, що шукає роботу вперше, виникає питання: «Що робити, якщо я хочу розпочати кар’єру своєї мрії, не маю жодного досвіду роботи, і щойно закінчив навчальний заклад? Які  мають бути мої перші кроки?» Основною перепоною на шляху до успішного працевлаштування є страх шукача роботи перед  роботодавцем  при проходженні співбесіди. Першочергове  ваше завдання при проходженні співбесіди - довести роботодавцю, що йому потрібні саме Ви! В нагоді вам стануть наступні поради:

Правильно складіть резюме, супровідний лист та візьміть усі необхідні документи. Важливо вказати, радше не те, що ви знаєте та вмієте, а те, як саме ви використовували це в своєму житті. Окрім цього, резюме має містити лише достовірну інформацію

Проявіть інтерес до професії та обгрунтуйте зацікавленість підприємством. Спершу, оберіть сферу, яка вам до душі. Якщо ви розвиваєтесь в цьому напрямку, а саме: відвідуєте семінари, конференції, проходите курси, читаєте книги, це дає змогу працедавцю побачити, що ви дійсно зацікавлені у професійному розвитку саме в цій галузі. А не просто прагнете перейти у сферу, яка зараз в зеніті, де найвищі зарплати.

Вміння подати себе - дуже важливе! Як свідчить статистика, перше враження про людину на 55% залежить від її зовнішнього вигляду і поведінки, на 38% — від якості голосу та впевненості, і лише на 7% — від слів, які вона говорить. Фінальне рішення не завжди залежить від того, якою ви є людиною та якими навичками володієте . Ключову роль відіграє саме ваше вміння презентувати себе. Якщо навіть найсмачнішу цукерку загорнути у непримітну обгортку, ніхто її не купить.

Покажіть, що у вас є чіткі цілі. Чого б ви хотіли досягнути за допомогою вказаної вакансії? Які у вас цілі на найближчих півроку? Що ж далі? Детально продумайте свої кар’єрні та особисті плани. Роботодавцю важливо бачити, що ви маєте визначені цілі та плани, пов’язані з вакансією, на яку плануєтесь працевлаштуватись.

Ваші особисті досягнення та індивідуальні риси. Коли мова йде про кандидатів без досвіду роботи, часто роботодавець дивиться не стільки на досвід, скільки на активність, вміння та бажання розвиватися і вчитися. Вкажіть те, як ви брали участь у проектах в навчальному закладі, як організовували зустрічі, друкувались у студентському виданні, тощо.

Правильне ведення соцмереж. Активне ведення соцмереж може як допомогти кар’єрі, так і завадити їй. За даними опитування Headhunter, 75% роботодавців вивчають профіль кандидата у соцмережах перед тим як ухвалити остаточне рішення про працевлаштування.

Потрібний спеціаліст на сьогодні - людина, відкрита до челенджів та нових горизонтів, кандидат, що хоче розвиватись у своїй сфері та поза нею. Досвід уже не є таким важливим аспектом, як він був раніше - суспільство позбавляється стереотипів. Головне - бажання розвиватись та професійно зростати!