оп

 Від того, як пройде перший робочий день, залежать подальші відносини з колегами. За статистикою, близько 40% людей вирішують змінити роботу після першого ж робочого дня, якщо він виявився невдалим. Тому дуже багато буде залежати, як ви виявите себе в перший день на новій роботі.

Основне без паніки, перший день - він найважчий. Для початку складіть чіткий план на день і сформулюйте основні завдання. З власної ініціативи познайомтеся зі співробітниками і керівниками. Не варто очікувати, що їх цікавість виявиться сильнішим вашої боязкості.

У найперший день на роботі раціонально організуйте своє нове робоче місце. Зрозуміло, що ви поки не в своїй тарілці. Але якщо це відкладати на завтра, про вас можуть вже сьогодні подумати, як про ледачому або безвідповідальному співробітника. Розберіться в обстановці і звикайте до режиму праці та швидко освойте специфіку роботи.

Знаючи мотивацію і психологію роботодавця і колег, можна швидко влитися в новий колектив. Наприклад, кого шукає роботодавець у свою команду? Насамперед активного і відповідального працівника. Ось і станьте таким! Пам'ятайте, що керівник не з жалю наймає вас на роботу. Він побачив у вас ті якості, які йому допоможуть поліпшити роботу організації чи підприємства. Щоб вразити начальство, забудьте про пусті розмови не по роботі. Відмовтеся від особистих дзвінків і від онлайн листування в соціальних мережах. Всіма силами доводьте, що ви уважні і зосереджені на роботі. Доручення виконуйте якомога швидше, але якісно. Покажіть, що ви прагнете до самовдосконалення та нових знань. Натякніть начальнику на прагнення до кар'єрного росту. Роботодавці знають, що підлеглий з мотивацією працює набагато ефективніше. Між тим обіцяти золоті гори в перші дні роботи не рекомендуємо. Роботодавець може ж і перевірити, чи дійсно ви за два дні впораєтеся з тижневою нормою. А якщо і впораєтесь, може завантажити роботою до фізичного і психологічного виснаження. Краще візьміться за просте завдання, але виконайте його компетентно та вчасно.

Що стосується колег, то не варто в перший же день проявляти норовливий характер. У багатьох колективах, особливо великих, є свої "угрупування". Придивіться, яка компанія людей вам ближче за духом. А можливо, варто зберігати нейтралітет. Все залежить від психологічного клімату в колективі. Вперше зустрівшись з майбутніми колегами, проявіть ініціативу і представтеся першою. При знайомстві будьте відкритою і щирою. Величезним плюсом буде для вас, якщо ви здружилися хоча б з однією з колег. Постарайтеся запам'ятати або запишіть імена начальників і колег. Люди люблять, коли до них звертаються на ім'я по батькові. Так само подальші коло їхніх обов'язків, адже вам перший час доведеться консультуватися з багатьох організаційних питань.

Перше завдання - відмінний привід себе проявити. Але не розраховуйте, що воно буде простим і зрозумілим. Керівники люблять перевіряти знання, сили, комунікабельність нових працівників. Вони хочуть переконатися, що зробили правильний кадровий вибір. І чим більш значуща ваша посада, тим складне може бути доручення на новій роботі. Сенс полягає в тому, щоб дізнатися, чи зможете ви знайти спільну мову з іншими працівниками. Адже саме злагодженість колективу - запорука процвітання будь-якої компанії. У кожній організації є свої нюанси і правила, вам поки невідомі. Тому підказками колег нехтувати не можна. Не соромтеся звертатися за порадами ні до начальника, ні до інших працівників. Навіть якщо хтось відмовить у допомозі, все одно знайдуться люди, які дадуть ділову пораду. Швидше за все, ваші обов'язки були додатково закріплені за іншими працівниками. І часто керівництво за додаткове навантаження навіть не доплачує. Тому вам з радістю допоможуть освоїтися, аби скинути з себе зайвий тягар відповідальності.

Не варто в перший день роботи:

- боятися радитися;

- самостійно намагатися вирішувати конфліктні або спірні питання;

- відмовчуватися , якщо допустили помилку.

Слушна порада: перший час після закінчення робочого дня підходьте до безпосереднього начальника і обговоріть підсумки виконаної вами роботи. Адекватний керівник ніколи від вас не відмахнеться, за винятком крайньої зайнятості або поспіху, адже від вашої кваліфікованої роботи залежить і його результат. Не бійтеся з його боку критичних зауважень - їх не уникнути. Зате начальник вам дасть цінні вказівки. І одночасно помітить вашу зацікавленість та ініціативу.

Перший робочий день дуже важкий, але якщо зробити все правильно, то він виявиться для вас вдалим та принесе задоволення від нової роботи.