Темперамент і характер - не одне і те ж

Темперамент, як певний комплекс вроджених характеристик, швидкість реакції, стійкість до зовнішніх впливів, справді грає роль у виборі професії. Проте це - сталі вроджені та незмінні характеристики вищої нервової системи. Якщо до нього умовно додати виховання, вплив батьків, друзів, оточення людини, то сформується характер.

Тиха та спокійна на перший погляд людина може бути холериком, який навчився стримувати себе. А блискучий оратор на трибуні цілком може виявитись меланхоліком, який працював над своїми комунікативними навичками. Тобто темперамент - річ спадкова. Характер - набута.

Як відрізняються темпераменти?

Є два основні вектори: швидкість і стійкість. На базі них і можна визначити чотири основних темпераменти. Швидкі - холерики та сангвініки. Повільні - флегматики та меланхоліки. При цьому, стійкі до зовнішніх впливів та більш цілеспрямовані - сангвініки та флегматики. Як краще обрати професію за темпераментом:

Холерик

Швидкий і не стійкий

Характеризується швидкістю психічних реакцій, найвищою серед усіх. Він швидко перемикається між завданнями, за рахунок чого інколи страждає уважність. Стрімко досягає якоїсь мети, але може не доводити справи до кінця. Він може побачити щось особливе навколо, проте він досить поверховий. Має горизонтальний розвиток, може розібратись у кількох галузях, але без особливої глибини у якійсь із них. У них дуже гарно розвинені комунікативні якості. Рекомендовані професії можуть бути обрані із тих, які пов'язані зі спілкуванням.

Наприклад: підприємець, бізнесмен, стартапер, винахідник, журналіст, менеджер (PR, з продажу), кухар, дипломат, політики, аніматори, актори.

Сангвінік

Швидкий і стійкий

Гарно підходить для багатьох професій. Оптимально врівноважений, не гальмує, вміє зосередитись. Вони можуть і максимально мобілізувати свої якості і наполегливо працювати над якимось одним вектором. Гарні організатори процесу, лідери, вміють тримати команду, не відволікатись від вектору. Творчі особливості притаманні для них у меншій мірі.

З них виходять: вчителі, науковці, економісти, інженери, психологи, у тому числі практичні, хірурги.

Флегматик

Повільний та стійкий

Для них гарно працювати із механізмами, з інструментарієм, у чомусь "копирсатись". Треба обирати професії, де ти не повинен бути дуже емоційним. Флегматик часто схильний до внутрішніх переживань, до самокопання, тобто може не сильно їх проявляти. Цікаво, що хірурги із флегматиків - не найкращі. Він відчуває сильну відповідальність за стан пацієнта, може помилитись.

Професії, до яких найбільш схильні флегматики: ІТ-шники, ювеліри, бухгалтера, лікарі (терапевти, гастроентерологи) тощо.

Меланхолік

Нестійкий і повільний

У них найкраще виходить творити, або займатись справою, яка асоціюється із певним романтизмом натури, польотом фантазії.

Їм рекомендують спробувати піти у: композитори, письменники, художники, геологи, лісники, синоптики, мандрівники.

 

Треба чітко усвідомлювати свої можливості, і працювати над слабкими місцями, якщо навіть професія не зовсім відповідає темпераменту, який ви успадкували. Адже коли людина готова до труднощів, працювати над ними та собою, то у неї все вийде.