Подивитися на себе з боку - завдання не з легких, тим більше складно побачити себе очима нових колег по роботі і нового начальника. Нам здається, що ми ведемо себе бездоганно, є осередком привабливості, а наші ділові якості видно всім і кожному, але чи так це насправді? Як з кращого боку зарекомендувати себе на новому місці роботи?

Коли новий співробітник виходить на роботу, то протягом усього випробувального терміну він перебуває під пильною увагою з боку керівництва, яке намагається зрозуміти, чи не помилилася вона, вибравши даної людини на дану посаду.

Є дві основні помилки, які найчастіше допускають новачки. Перша - переоцінка своїх можливостей, другі - навпаки, зайве хвилювання та невпевненість.

Першу найчастіше роблять ті, хто знає специфіку роботи, вважає себе хорошим фахівцем у своїй справі і цінним співробітником. Прийшовши в офіс, така людина починає поводитися так, ніби він працює тут сто років. Рекомендації керівництва він слухає впівсили (мовляв, навіщо напружуватися, я і так все знаю). Результатом подібної поведінки стають помилки, які допускає новачок.

Не треба робити вигляд, що ви все розумієте, якщо насправді це не так. Вам можуть навмисно дати нездійсненне завдання, щоб перевірити, наскільки адекватно ви оцінюєте свої здібності. Не варто також сперечатися з тими, хто давно працює, зображати всезнайку, намагатися показати, що ви краще розбираєтеся у тому чи іншому питанні. Можливо, на попередньому місці ви займали більш міцні позиції, і ваші колеги до вас прислухалися, але в даній ситуації краще не конфліктувати через дрібниці. Ваше завдання - влитися в колектив, а не виграти в суперечці. Навіть якщо ви дійсно висококласний фахівець, занадто високо задерши носа, розташування колег ви не заслужите. Зайва самовпевненість може послужити погану службу. Так, хтось вирішить, що ви цілите на більш високу посаду.

А буває, навпаки, людина під час випробувального терміну відчуває себе як на голках. І від хвилювання здатний наламати дров. Тут важлива золота середина - не нервувати, але і не демонструвати всім і кожному свою перевагу.

У кожному колективі існує свій мікроклімат, і поява нового співробітника, безумовно, його руйнує. Тому всі за великим рахунком відчувають певний дискомфорт в такій ситуації. На що ж треба звернути увагу новачкові, щоб період адаптації пройшов для нього швидко й успішно?

Не потрібно часто згадувати про стару роботу, говорити про те, як там все було добре. Не варто намагатися перетягнути прийоми, які ви використовували, і правила, якими керувалися раніше, в нову для вас організацію, навіть якщо ви впевнені, що вони підуть на користь справі. Почекайте до тих пір, поки ваша думка стане значущим для колег і начальства.

Розповідаючи про себе щось особисте в перші дні на новому місці, ви ризикуєте отримати однобоку оцінку. Не ведіть жодних приватних переговорів по телефону, не зустрічайтеся з ким-небудь біля роботи, не запрошуйте до себе додому колег. Про вас може відразу скластися враження як про людину легковажну, яка приділяє мало уваги роботі.

Від того, як ви будете виглядати в перший день, залежить багато чого. Тому зовнішній вигляд спочатку повинен бути бездоганним. Щоб комфортно себе почувати, намагайтеся одягатися без виклику, не перефарбовувати волосся. Почекайте, поки співробітники звикнуть до вас.

Проявляйте дружелюбність по відношенню до колег.

Якщо вам задають питання, особливо що стосуються вашої попередньої роботи, можете відповісти на них і навіть розповісти про свої професійні досягнення, але тільки так, щоб це не виглядало порожнім вихвалянням.

Ви повинні заробити собі добре ім'я, тому краще не запізнюватися (навіть якщо всі так роблять), не йти раніше, обходитися без відгулів, доробляти почате, не підводити інших. Загалом, доведеться максимально наблизитися до ідеалу.

Ніколи не хапайтеся в перші дні на роботі за те, чого не збираєтеся робити надалі. Не звалюйте на свої плечі важкий тягар. Керівник поставив вас на певну ділянку роботи. Якщо у вас був попередник, то ваш функціонал - це вже налагоджена схема, яку ви при прийомі обговорювали з роботодавцем, тому не треба виявляти зайвого ентузіазму. Для того, щоб добре себе зарекомендувати, досить бездоганно виконувати те, про що вас просять, і нічого не пропонувати. З часом, коли ви абсолютно освоїтесь, то знайдете право контролювати ситуацію, а поки ви новачок, краще не ризикувати.